witamy na stronie głównej naszej szkoły

Jasełka szkolne 21.12.2018 r.

„Jest taki dzień…” – słowa tej znanej piosenki bożonarodzeniowej mówią o wyjątkowej atmosferze przeżywania Tajemnicy Narodzin Chrystusa. Giną lub są minimalizowane problemy wzajemnej komunikacji – na pierwszym miejscu pojawia się wzajemna empatia i szeroko pojęta dobroć. To właśnie stało się udziałem naszej wspólnoty szkolnej w piątek, 21.12.2018 roku, podczas szkolnych jasełek, które stały się preludium klasowych spotkań wigilijnych.

Więcej zdjęć z jasełek można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/gxWqabN4Pr3irkFz5

Wigilia dla przyjaciół 18.12.2018 r.

Ostatnie dni przed świętami to natłok przygotowań domowych – wszak Wigilia to jedno z najważniejszych rodzinnych spotkań w całym roku. Przygotowania nie omijają także społeczności szkolnej, dla której momentem centralnym staną się wigilie klasowe. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnych stołach – najpierw w szkole, a później w naszych domach – gromadzimy się na (wpisanej w tradycję ZSP) „Wigilii dla Przyjaciół”.

W spotkaniu biorą udział wszyscy, którzy wpisują się w codzienność funkcjonowania naszej szkoły. W tym roku Goście reprezentowali: Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Komendę Powiatową Policji, Komendę Powiatową Straży Pożarnej oraz zaprzyjaźnione firmy: Contur 2000 i ZEHS. W spotkaniu wzięli także udział nauczyciele ZSP z dyrektorem, mgr inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem.

Zapis foto można znaleźć pod tym adresem: https://photos.app.goo.gl/zJd58v5jtERYPACS8