Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


MIROSŁAW HERMASZEWSKIJedyny polski kosmonauta
już wkrótce odwiedzi naszą szkołę!!!


Gateway to space

Newsy
    

   Wejście do przestrzeni kosmicznej stało się możliwe dla grupy uczniów naszej szkoły po przekroczeniu progu niezwykłej wystawy GATEWAY TO SPACE – największej wystawy kosmicznej na świecie pod patronatem NASA, która właśnie odwiedziła Polskę. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należało pojechać do Warszawy.
  Wystawa prezentuje historię ekspansji kosmosu od początków literackich po współczesność. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu mieli okazję obejrzeć kolekcję skafandrów, zaczynając od tego, w którym J. Gagarin w 1961 r. jako pierwszy człowiek wyszedł na orbitę, po nowocześniejsze, z możliwością „przymierzenia” skafandra astronauty!

Początkujący krótkofalowcy obdarowni sprzętem od SP6PCM

Newsy
   29 stycznia w TAWERNIE w Zgorzelcu odbyło się spotkanie krótkofalowców.  Zostaliśmy  na nie zaproszeni. Udział wzięli uczniowie: Grzegorz Fiutek z klasy I TME, Kacper Solipiwko z klasy IV TME i nauczyciel inicjatar współpracy z kótkofalowcami Zofia Pazur. Była to świetna okazja aby poznać pasjonatów tej dziedziny łączności z okolic: Lubania Zgorzelca, Bogatyni, Bolesławca ale także Zielonej Góry. Jesteśmy początkującymi radioamatorami ale zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. W trakcie rozmów można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, wymienić doświadczenia, nawiązać nowe znajomości.

Bal Studniówkowy 2017

Newsy
     

   Dnia 27 stycznia w restauracji Golden Time w Lubaniu odbył się bal studniówkowy klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Drzewieckiego oraz klasy IV Technikum im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu.

   Punktualnie o godzinie 19:00 uroczystość została zainaugurowana polonezem maturzystów. Wszystkich przybyłych gości powitali Justyna Stelmaszczyk z kl. III LO i Marcin Piaśnik z kl. IV TME. Po przemowie Pana Dyrektora szkoły Wiktora Zdunka uczniowie podziękowali swoim wychowawcom za ciężką pracę, wsparcie i poświęcenie oraz rodzicom za zaangażowanie i wychowanie.

Wasztaty z WSB we Wrocławiu

Newsy
   
   Dnia 26 stycznia z uczniami klas maturalnych spotkała się drużyna Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Tematem spotkania były "Wystąpienia publiczne - jak przeżyć od A do Z?" oraz prezentacja kierunków kształcenia proponowana przez uczelnie wyższą. Maturzyści z III LO - "klasa policyjna" oraz z IV technikum - kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk - aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zapamiętując najważniejsze informacje dotyczące wystąpień publicznych, tak  by jak najlepiej wypaść w trakcie swoich pierwszych rozmów kwalifikacyjnych.

Spotkanie z dzielnicowym

Newsy
   
   Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Z ramienia Policji funkcjonariuszem odpowiedzialnym w znacznym zakresie za bezpieczeństwo lokalne oraz za kontakt z mieszkańcami jest dzielnicowy, który dnia 25 stycznia spotkał się z uczniami klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Drzewieckiego, celem zapoznania młodzieży z obowiązkami dzielnicowego, jego zadaniami w zakresie prowadzenia rozpoznania osobowego i terenowego. O codzienności dzielnicowego opowiadał mł. asp. Tomasz Chmielewski oraz sierż. Mariusz Kostrzewa z Komedy Powiatowej Policji w Lubaniu.

TAJNIKI CHŁODZENIA I KLIMATYZACJI

Newsy
     

   W dniu 24 stycznia uczniowie klasy III Technikum, kształcący się w zawodzie technik elektryk, udali się z opiekunami p. Elżbietą Jabłońską, p. Markiem Podczaszą  - nauczycielami przedmiotów zawodowych, do firmy „NOWECH” mieszczącej się w Lubaniu, która na rynku chłodnictwa i klimatyzacji działa nieprzerwanie od 20 lat. Celem spotkania uczniów z właścicielem firmy p. Leszkiem Nowakiem było zapoznanie młodzieży ze specyfiką funkcji i objaśnieniem cech urządzeń stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji. Oprócz zdobytych informacji teoretycznych uczniowie mieli możliwość wzięcia udział w warsztatach pokazowo-praktycznych, co było najcenniejsze w ocenie uczniów.

   
   Za zaangażowanie i poświęcony czas serdecznie dziękujemy właścicielowi firmy „NOWECH” Chłodnictwo-Klimatyzacja Panu Leszkowi Nowakowi.

                                                   Uczniowie kl. III TE wraz z opiekunami

Kolejna wizyta w kinie - "POWIDOKI"

Newsy
 
   Po raz kolejny w tym roku szkolnym młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w seansie filmowym w lubańskim kinie Wawel. 26 stycznia uczniowie obejrzeli tym razem ostatni wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę film pt. „Powidoki”.
   Bohaterem obrazu jest  wybitny, awangardowy polski artysta Władysław Strzemiński. Poznajemy historię malarza, teoretyka sztuki, filozofa, mistrza wielu młodych malarzy – studentów PWSSP. Dzieło pokazuje również, jak wybitna jednostka może zostać zniszczona przez totalitaryzm, jeśli nie zechce podporządkować się artystycznie i moralnie  wymogom ustroju. Dzieło skłania do refleksji o roli sztuki i artysty, o trudnych wyborach moralnych i wpływie historii  na życie człowieka. Polecamy!

Projekt REGSI

Newsy
Projekt „Regionalny system informacji edukacyjno-zawodowej południowo-zachodniego regionu woj. dolnośląskiego (REGSI)”
 
   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu w terminie 03.10.2016 - 30.11.2018 r. bierze udział w  projekcie, celem którego jest realizacja zadań z zakresu doradztwa edukacyjno- zawodowego dla uczniów i ich rodziców oraz wsparcie rozwoju zawodowego nauczycieli przedmiotów zawodowych i doradców. Działania i zadania realizowane będą w Technikum im. S. Drzewieckiego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. S. Drzewieckiego w Lubaniu.

Janek Filipiuk w finale konkursu "ELEKTRON"!!!

Newsy
 
    Politechnika Wrocławska  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i  Fotoniki zorganizowała po raz dziewiaty konkurs pod nazwą  „ELEKTRON’’ dla młodzieży  szkół średnich z całej Polski. Konkurs  składa się z eliminacji, które odbyły się 16 grudnia  ubiegłego roku, oraz finału, który odbędzie się na terenie Politechniki w 16 lutego br.
   Miło nam poiformować, że z 670 uczniów biorących udział w konkursie, zakwalifikowano  49 do finału  i wśród tej grupy jest uczeń naszej szkoły: Janek  Filipiuk z klasy III TE, który uzyskał piąty wynik eliminacji.
   Serdecznie gratulujemy osiagnięcia  tak dobrego wyniku i życzymy  sukcesów w finale.  Dla najlepszych trzech uczniów organizator  ufundował nagrody, w poprzednich latach były to nagrody pieniężne.

Spotkanie przedstawicieli PWZS z maturzystami

Newsy
   
   Jaką wybrać uczelnię? Jaki kierunek studiów? – oto dylemat maturzystów. W wyborze atrakcyjnego kierunku studiów pomagał przedstawiciel szkoły wyższej podczas spotkania z maturzystami 18 stycznia.  Swoje propozycje przedstawił pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, zachęcając naszych maturzystów do studiowania na atrakcyjnych kierunkach prezentowanej uczelni. Na koniec spotkania maturzyści otrzymali informatory celem dokładnego zapoznania się z szeroką gamą oferty edukacyjnej uczelni.
 
Wygenerowano w sekund: 0.03
525,709 unikalne wizyty