Dla gimnazjalisty

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Pożegnanie maturzystów

Newsy

   Co roku ostatnie dni miesiąca kwietnia to okazja do przeżycia bardzo miłej (a często i wzruszającej) uroczystości – pożegnania maturzystów. Uroczystość ta daje także okazję do wspomnienia „złotej karty” w historii naszego narodu – ogłoszenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. O randze tej uroczystości świadczy fakt, że bierze w niej udział cała społeczność szkolna oraz liczni zaproszeni Goście.

 
   Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć i pobrać z tego adresu  https://goo.gl/photos/P2d8RK5Zoph818Mf9

Azyl

Newsy

   Po raz ostatni już w tym roku szkolnym, 25 kwietnia, gościliśmy w lubańskim kinie Wawel. Tym razem obejrzeliśmy film pt. „Azyl”, którego reżyserem jest Niki Caro. Obraz przedstawia niezwykłą historię Antoniny Żabińskiej – żony dyrektora warszawskiego ZOO, która podczas drugiej wojny światowej na terenie ogrodu zoologicznego ukrywała ponad trzystu Żydów, wyprowadzonych z getta przez jej męża Jana Żabińskiego. Za ten heroiczny czyn w 1965 roku zostali odznaczenie medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

   Choć niektórzy recenzenci wytykają filmowi braki i schematyczność, widzowie mogą w pełni odczuć grozę i okrucieństwo wojny. I znów okazuje się, że to nie dzikie zwierzęta są okrutne i przerażające, ale człowiek... Do oglądania, refleksji, wzruszenia... Zapraszamy do kin.

Wygenerowano w sekund: 0.17
563,866 unikalne wizyty