witamy na stronie głównej naszej szkoły

PATRON SZKOŁY

STEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.

Studniówka 2018

W piątek, 12 stycznia nasi maturzyści bawili się na Balu Studniówkowym zorganizowanym w restauracji Golden Time. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice bawili się wspaniale do białego rana. Cały wieczór będziemy miło wspominać, były to dla nas niezapomniane chwile .

Turniej Tenisa Stołowego dla WOŚP

W dniu 12 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Stefana Drzewieckiego odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zawody otworzył Dyrektor ZSP im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu Eugeniusz Wiktor Zdunek, który życzył wszystkim uczestnikom powodzenia oraz przypomniał o idei przedsięwzięcia.

Kolejne odwiedziny planetarium

Zajęcia z fizyki nie muszą być nudne. Tak jest u nas, dzięki realizacji różnych projektów i udziału uczniów w wielu przedsięwzięciach, nauka staje się przyjemnością.
   Tak też było w piątek, 12 stycznia, kiedy to młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez astronoma, podróżnika i zapalonego popularyzatora nauki Pana Tomasza Lewickiego. Już poraz kolejny gościliśmy przenośne Planetarium Bajkonur w naszej szkole, wiedząc jak cenne i profesjonalne są lekcje w kopule p. Tomasza. Dziękujemy za niebiańsko-naukową przygodę.

Projekt "Zawodowy Dolny Śląsk"

Nastąpiło zakończenie realizacji projektu UE polegającej na współpracy uczniów naszej szkoły z „Koła Elektryk’’ z kołem naukowym „Płomień’’  Politechniki Wrocławskiej z Wydziału Mechanicznego.
   W miesiącu maju ubiegłego roku w ramach Programu Regionalnego UE Politechnika Wrocławska poprzez  Organ Prowadzacy (Starostwo Powiatowe w Lubaniu) zaproponowała realizację wspólnego przedsięwzięcia pt: "Układ odzysku energii z ergometru”.

Warsztaty w firmie "NOWECH"

9 stycznia grupa elektryków z klasy III Technikum uczestniczyła wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych w warsztatach prowadzonych przez właściciela firmy "NOWECH" p. Leszkiem Nowakiem. W czasie zajęć uczniowie poznali specyfikę funkcji i objaśnienia cech urządzeń stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji. Oprócz zdobytych informacji teoretycznych uczniowie wzięli udział w warsztatach pokazowo-praktycznych, które stanowiły dla uczniów cenną lekcję i zapoznanie z firmą.
   Za owocną współpracę i chęć przekazania własnej wiedzy serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Nowakowi oraz całemu zespołowi firmy "NOWECH".

Nasi uczniowie laureatami "EUROELEKTRY"

W dniu 8 stycznia czterech uczniów naszej szkoły: Jan Filipiuk z klasy IV TE, Aleksander Konieczny z klasy III TME, Dawid Krasny z klasy IV TE, Szymon Kukurek z klasy III TME brało udział w etapie okręgowym XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA ", który odbywał się na terenie Zespołu Szkół nr 18 w Wrocławiu.

I i II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Jan Filipiuk i Aleksander Konieczny !!!

Wigilia dla Przyjaciół 20.12.2017 r.

Zdjęcia z „Wigilii dla Przyjaciół” można znaleźć pod tym adresem:  https://photos.app.goo.gl/EF3AVyIf3ZCmYp9G2

Ostatnie dni przed świętami to natłok przygotowań domowych – wszak Wigilia to jedno z najważniejszych rodzinnych spotkań w całym roku. Przygotowania nie omijają także społeczności szkolnej, dla której momentem centralnym staną się wigilie klasowe. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnych stołach – najpierw w szkole, a później w naszych domach – gromadzimy się na (wpisanej w tradycję ZSP) „Wigilii dla Przyjaciół”.