Dla gimnazjalisty

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Gimnazjalisto!

Jeśli szukasz szkoły, po ukończeniu której
bez problemu znajdziesz pracę w kraju i za granicą

.

Dni otwarte

Oferta na rok szkolny 2018/2019 odpowiada na potrzeby rynku i powinna zainteresować gimnazjalistów poważnie myślących o przyszłości. Prezentacja potencjału liceum, technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, skierowana przede wszystkim do gimnazjalistów odbyła się w dniu 18 maja. W godzinach porannych zorganizowano pokazy zawodów kształconych w szkole oraz pokazy krótkofalarski.
   Zapraszamy w nasze progi od nowego roku szkolnego 2018/2019.

Rocznica zakończenia II wojny światowej

Dnia 8 maja w 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej uczniowie naszej szkoły w Lubaniu wzięli udział w uroczystościach miejsko - powiatowych, które odbyły się pod kurhanem Józefa Piłsudskiego i w Kościele pw. Świętej Trójcy w Lubaniu. Celem spotkania było uczczenie pamięci ludzi walczących za Polskę w czasie II wojny światowej.

Pożegnanie maturzystów

Miesiąc maj – bardzo historyczny (w który wkraczamy wspomnieniem świetlanej karty historii narodowej – ustanowieniem Konstytucji 3 Maja 1791 roku), a także jakże współczesny (związany z ważnym w życiu naszych najstarszych uczniów egzaminem dojrzałości). Jak co roku wprowadzają nas w ten majowy klimat ostatnie dni kwietnia, kiedy żegnamy uczniów klas maturalnych. O randze tej uroczystości świadczy fakt, że bierze w niej udział cała społeczność szkolna oraz liczni zaproszeni goście.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości pod adresem https://photos.app.goo.gl/ZiBAUKKY4sqXEwCv9

XVIII Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI"

Jak co roku, w ramach wolontariatu, aktywnie uczestniczymy w działaniach organizacyjnych imprezę XVIII Międzynarodowy Rajd Pieszy IVV "3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI" pomagajac od porannych godzin w pracach porządkowych na parkingu oraz rejestracji uczestników na mecie 👍 W tym roku dzielnie pomagali uczniowie z klasy I i II TME 🚶🌞

"LUBAŃ DLA NIEPODLEGŁEJ"

W ramach trwającej kampanii informacyjnej "Lubań dla Niepodległej" organizowanej przez Urząd Miasta Lubań dnia 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu dotyczącego ceremoniału pocztu sztandarowego. Szkolenie przeprowadził ppłk SG Piotr Grabowski.