witamy na stronie głównej naszej szkoły

Mikołajki 2017

W naszej szkole wszyscy w tym roku byli grzeczni   i otrzymali upominki od Św. Mikołaja nr 1, a Św. Mikołaj nr 2 już od rana dzielnie realizował swoje zadania w Przedszkolu Miejskim Nr 3 w Lubaniu rozdając prezenty małym przedszkolakom.
Św. Mikołaj nr 1 - Maciej Tykarski, kl. IV TE

Św. Mikołaj nr 2 - Patryk Będek, kl. IV TE
    Pomocnice Św. Mikołaja - Wiktoria Tylus, Magdalena Socha, Klaudia Terechowicz z kl. III LO Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcje mikołajkową

Uroczyste wręczenie stypednium Prezesa Rady Ministrów

Cenne wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły , którzy dnia 1 grudnia w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju otrzymali dyplomy potwierdzające uzyskanie stypendium Prezesa Rady Ministrów. W gronie zdolnych uczniów znaleźli się Joanna Kłębczyk, uczennica III klasy liceum ogólnokształcącego z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej oraz Jan Filipiuk, uczeń IV klasy technikum o profilu technik elektryk.

Lekcje z ZUS

Za nami spotkania z Panią Renatą Mazur z Inspektoratu ZUS w Lubaniu, które odbyły się w ramach projektu "Lekcje z ZUS" oraz Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2017/2018 - I etap. Komitet szkolny wyłonił trzech najlepszych uczniów: Jan Filipiuk kl.IV TE, Paweł Adamczuk kl. IV TE i Ewelina Heciak kl. III LO. Natomiast komitety wojewódzkie zakwalifikują 20 najlepszych szkół do drugiego etapu, który odbędzie się 16 marca. Trzymamy kciuki

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia na całym świecie, odbywają się konferencje oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Również w naszej szkole piątek, 1 grudnia był dniem działań edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez pedagoga szkoły i pielęgniarkę szkolną. Celem spotkań z młodzieżą było szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby oraz ukazanie, iż problem HIV/AIDS wciąż jest aktualny, również w naszym kraju, gdyż liczba zakażeń HIV systematycznie wzrasta. Wbrew ogólnej opinii na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy.

Kolejny seans w kinie Wawel

Osoba holenderskiego malarza Vincenta van Gogha  intrygowała wielu poetów, pisarzy i reżyserów filmowych. Najnowszym dziełem poświęconym osobie, a przede wszystkim malarstwu artysty, jest  film pt. „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, który młodzież klas technikum i liceum mogła obejrzeć w lubańskim kinie 29 listopada.

Matura próbna 2017

W dniach 21-24 listopada uczniowie klasy trzeciej LO i czwartej Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu, w ramach przygotowań do matury, zmierzyli się z maturami próbnymi z OPERONU: z języka polskiego, języka obcego, matematyki i wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Prace zostały sprawdzone i omówione z uczniami, a teraz tylko nauka, powtórki, ćwiczenia, mini maturki i .... czekamy do maja.