witamy na stronie głównej naszej szkoły

"Dywizjon 303"w kinie Wawel

W nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy edukację filmową  seansem w lubańskim kinie Wawel. Młodzież wszystkich klas obejrzała film „Dywizjon 303". Prawdziwa historia” w reżyserii Denisa Delića. Film powstał na podstawie wydanej już w 1942 roku książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”. Dzieło pokazuje walecznych polskich lotników, którzy podczas drugiej wojny światowej bronili Anglii przed niemieckimi nalotami,okazując swoje męstwo, bohaterstwo i kunszt  lotniczy.
W stulecie niepodległości Polski przypomniano ten fragment historii wojennej Polakom starszymi młodszym. Role lotników z Dywizjonu 303 zagrali najlepsi polscy aktorzy młodego pokolenia. Dzieło wywołało wzruszenie widzów, chwilę refleksji oraz owacje na koniec seansu.

Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 24 września grupa uczniów z klasy pierwszej technikum wraz z opiekunami p. Elżbietą Jabłońską i p. Jarosławem Machulem udali się na wycieczkę do "AGROMET" ZEHS Lubań. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w zawodzie operator obrabiarek sterowanych numerycznie oraz zapoznanie z zakładem pracy.

"Podróż, droga i miłość w literaturze"

Dnia 20 września grupa maturzystów z klasy technikum uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr hab. Dorotę Machułko z Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowanego w ramach Lubańskiego Festiwalu Literackiego "Z książką w podróży i o podróży".
    Spotkanie z literaturą cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W ciekawyi inspirujący sposób przybliżyło młodzieży topos wędrówki kształtujący się na przestrzeni epok literackich. Liczymy na dalsze owocne spotkania i pomysły MiPBP im. M. Konopnickiej w Lubaniu 👍🙂

Obchody Dnia Sybiraka

Dnia 17 września o godzinie 10:00 w Kościele Św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami Dnia Sybiraka i pamięcią 79. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Spotkanie zainaugurowano wprowadzenie pocztów sztandarowy, a następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę. Po mszy świętej złożono wiązanki kwiatów przy tablicy pamięci.