Zawodowo
i Profesjonalnie

witamy na stronie głównej naszej szkoły

SPRAWDŹ SWÓJ PLAN !!!!

Korekta planu lekcji od 13 stycznia 2020 r.

Gramy dla WOŚP

W dniu 10 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
    Zawody otworzył Łukasz Ścieżka, który życzył wszystkim uczestnikom powodzenia oraz przypomniał o idei przedsięwzięcia. W tym dniu uczestnicy wrzucali do puszki dowolne kwoty na rzecz WOŚP. Orkiestrę wsparli również pozostali uczniowie nie uczestniczący w turnieju oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Zebrano kwotę 326,28 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Świąteczne spotkanie

19 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia dla Przyjaciół szkoły, którą zorganizowali uczniowie klasy III technikum. Na tą okazję uczniowie przygotowali spektakl "Opowieść wigilijna"Charles Dickens. Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge'a (Jakub Kaczmar, kl. II TE) czekają kolejne samotne święta Bożego Narodzenia.
Zapis foto spotkania jest dostępny pod tym adresem: https://photos.app.goo.gl/hHyMhqd3DZQS74CM7

Trzech naszych uczniów w etapie okręgowym EUROELEKTRY

Informowaliśmy na stronach szkoły na początku listopada br. że 10 uczniów rozwiązywało test I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej  „EUROELEKTRA’’

Wniki zostały ogłoszone 17 grudnia i miło nam donieść, że trzech uczniów z klasy II technikum Łukasz Grzelak, Łukasz Węgrzyn i Jakub Kaczmar  zajmując I, II i IV miejsce zakwalifikowało się do II etapu tzw. stopnia okręgowego olimpiady.

Zawody okręgowe odbędą się 7 stycznia 2020 roku we Wrocławiu, trzymamy kciuki za ich powodzenie i liczymy, że chociaż jeden zakwalifikuje się do finału.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi Taduszowi Sudołowi.

Projekt "FIREMKI"

Już drugi rok nasza szkoła uczestniczy w projekcie unijnym „Firemki” - Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach. Polsko-Czeskim projekt unijny polega na założeniu i prowadzeniu szkolnego miniprzedsiębiorstwa, które ma na celu rozwijanie kompetencji uczniów w ramach komunikacji, współpracy w zespole, biegłości finansowej, czy biegłości informacyjnej.

Świąteczna Zbiórka Żywności

W dniach 29 - 30 listopada uczniowie z klasy I TP i klasy II TMS wraz z opiekunem panią Joanną Schabowską uczestniczyli w akcji Banków Żywności "Świąteczna Zbiórka Żywności" 🌲🎁🌲♥️🌲🎅🌲🎁🌲 Uczniowie zachęcali klientów sklepu do udziału w akcji i zakupu potrzebnych artykułów wyróżnionych na specjalnie przygotowanych ulotkach. Klienci sklepu chętnie poparli akcje, zapełniając koszyk wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom 🎅😘

Zajęcia z doradcą zawodowym z MCK w Lubaniu

28 listopada odbyły się zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, które prowadziły: doradca zawodowego p. Aneta Palka oraz pośrednik pracy p. Liliana Czerwińska. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy I Technikum i klasy I Szkoły Branżowej I stopnia.
   Tematem warsztatów były pasje, hobby i zainteresowania uczniów oraz diagnoza zainteresowań zawodowych. Omówiono również "Świat zawodów", dzięki którym uczniowie dowiedzieli się o zawodach zanikających i deficytowych, poznali najbardziej poszukiwane zawody na rynku pracy w Polsce i za granicą.

Edukacja leśna społeczeństwa

Dnia 27 listopada pedagog szkoły Joanna Schabowska na zaproszenie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu uczestniczyła w specjalnie zorganizowanej sesji wyjazdowej dla nauczycieli w ramach prowadzonej edukacji leśnej społeczeństwa.

Projekt "Zawodowo i profesjonalnie"

Od roku szkolnego 2019/2020 w szkole realizowany jest Projekt "Zawodowo i profesjonalnie", który adresowany jest do uczniów, nauczycieli przedmiotów zawodowych i doradztwa edukacyjno-zawodowego z technikum w zawodach: technik elektryk, technik mechanik i technik pojazdów samochodowych.

Warsztaty z WSB we Wrocławiu

Student Wyższej Szkoły Bankowej w ramach poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności w dniu 30 października przeprowadził warsztat dla uczniów kl. IV technikum na temat "Curriculum vitae, wizerunek w sieci, rozmowa kwalifikacyjna"

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia

dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Stypendia Starosty Lubańskiego

28 września  w powiecie lubańskim odbyła się uroczystość wręczenie nagród Starosty Lubańskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, celem uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.
    Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Najlepsze wyniki w nauce, uzyskał Robert Koziarski, uczeń klasy III Technikum im. Stefana Drzewieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!