Zawodowo
i Profesjonalnie

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Projekt "Zawodowo i profesjonalnie"

Od roku szkolnego 2019/2020 w szkole realizowany jest Projekt "Zawodowo i profesjonalnie", który adresowany jest do uczniów, nauczycieli przedmiotów zawodowych i doradztwa edukacyjno-zawodowego z technikum w zawodach: technik elektryk, technik mechanik i technik pojazdów samochodowych.

Międzynarodowy Projekt Pamięci o Holokauście "Krokus"

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona uczestników Międzynarodowego Projektu „Krokus”.
    Projekt w Polsce organizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja a jego pomysłodawcą jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Żółte krokusy są pamięcią o dzieciach – ofiarach Holokaustu. Są one także symbolem żółtej gwiazdy Dawida - obowiązkowo noszonej przez naród żydowski w okresie II wojny światowej. Żółte krokusy to także zwiastun nadziei, budzącego się życia na wiosnę.

Język angielski w ramach projektu ZIP

Uczniowie klasy II Technikum kształcący się w zawodzie technik elektryk biorą udział w zajęciach z języka angielskiego branżowego organizowanych w ramach projektu "Zawodowo i profesjonalnie". W okresie 15.10.2019 r. - 29.11.201 9r. dwunastu uczniów aktywnie uczestniczy w szkoleniu, rozwijając swoje umiejętności językowe z zakresu elektryki, które niewątpliwie będą pomocne w ich przyszłej pracy zawodowej.

I etap Euroelektry

Po rocznej przerwie 11 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk  przystąpiło do I etapu XXII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Olimpiadę organizuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich wraz z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym z Bydgoszczy. Laureaci Olimpiady zwolnieni są z części teoretycznej egzaminu zawodowego oraz mają możliwość wyboru kierunku przyszłych studiów.

Święto Niepodległości'2019

„Nic nie jest dane raz na zawsze /…/ dotyczy to także wolności. /…/ Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” – te słowa św. Jana Pawła II stały się przesłaniem uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości – 101. rocznicy odzyskania jej przez Polskę po 123. latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji. Apel został przygotowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski (Patrycja, Bartek, Robert, Jakub) pod opieką p. Jolanty Tomaszewskiej w piątek (08.11.2019 r.).

Zdjęcia z uroczystości można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/HJNER7erhxWrxoHm9

Szkolne Zaduszki

"Szkolne Zaduszki” - wyjście grupy uczniów na cmentarz, połączone z refleksją nad istotą życia oraz historią naszego narodu i potrzebą pamięci o niej – to bardzo ważny element procesu wychowawczego, realizowanego przez naszą szkołę już od wielu lat. Jego założeniem jest budzenie pamięci i wrażliwości naszych uczniów tak na rzeczywistość życia wiecznego (nasza modlitwa przy grobach), jak i doczesnego (okazanie szacunku dla religijnych form wyrażania tej pamięci).

Zdjęcia można pobrać z galerii zdjęć - https://photos.app.goo.gl/SL5UEsesy6VLApvT6

Warsztaty z WSB we Wrocławiu

Student Wyższej Szkoły Bankowej w ramach poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności w dniu 30 października przeprowadził warsztat dla uczniów kl. IV technikum na temat "Curriculum vitae, wizerunek w sieci, rozmowa kwalifikacyjna"

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - film LEGIONY

Wrocław 2019-10-07

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!

Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los” i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia

dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Stypendia Starosty Lubańskiego

28 września  w powiecie lubańskim odbyła się uroczystość wręczenie nagród Starosty Lubańskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, celem uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.
    Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Najlepsze wyniki w nauce, uzyskał Robert Koziarski, uczeń klasy III Technikum im. Stefana Drzewieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!