witamy na stronie głównej naszej szkoły

Wizyta Prezydenta RP w Lubaniu

W czwartek 6 września w Lubaniu gościł Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się na płycie lubańskiego rynku brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły.

Udział w prezentacji firmy WAGO

5 września uczniowie klasy II i III technikum elektrycznego brali udział w prezentacji oferty  produkcyjnej złączek instalacyjnych firmy WAGO. Prezentacja odbyła się  w samochodzie prezentacyjnym "Klementyna", który zawitała do Lubania. Uczniowie zapoznali się na początek z historią i rozwojem technologii połączeń sprężynkowych, następie przedstawione zostały cechy, budowa, rodzaje i parametry złączek instalacyjnych.

Praktyki zagraniczne elektryków i mechaników

Uczniowie naszej szkoły: elektrycy i mechanicy jesienią tego roku wyjadą na zagraniczne praktyki do Włoch i Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+. Będą mieli okazję nie tylko sprawdzić  umiejętności zawodowe i językowe ale także poznać kulturę i ciekawe miejsca w tych krajach

Inauguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się w tym roku w poniedziałek (09.09). Tradycyjnie, spotkania poszczególnych klas z wychowawcami poprzedził uroczysty apel, poprowadzony tym razem przez Patrycję. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego Patrycja odczytała list rzecznika praw dziecka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, przybliżyła klimat 1. września sprzed 79. lat (czego zwieńczeniem stało się oddanie czci ofiarom II wojny światowej minutą ciszy) oraz przypomniała w skrócie sylwetkę patrona szkoły – Stefana Drzewieckiego.

Zdjęcia z uroczystego apelu inaugurującego rok szkolny 2018/2019 można znaleźć pod tym adresem: https://photos.app.goo.gl/m6KQyRdP5XbJ5RZZ9