Rekrutacja 2017/2018

Dolnośląska e-szkoła

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Wyjazd do PWSZ im. Witelona w Legnicy

Dnia 11 kwietnia uczniowie „klasy policyjnej” – II i III liceum ogólnokształcącego  oraz klasy IV technikum, kształcących się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk wybrali się wraz z opiekunami na Dni Otwartych Drzwi w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
   W tym dniu uczniowie mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018 i poznać uczelnię od kuchni. Poza prezentacją kierunków studiów młodzież mogła uczestniczyć w wykładach popularno-naukowych, pokazach oraz zwiedzić kampus uczelni.

Spotkania z doradcami zawodowymi z MCK OHP w Lubaniu

W ramach współpracy szkoły z Młodzieżowym Centrum Kariery uczniowie klasy III liceum ogólnokształcącego, klasy IV technikum oraz klasy III zsz wzięli udział  w spotkaniach z doradcami zawodowymi: p. Anetą Palką, p. Katarzyną Juranek, p. Lilianą Czerwińską.
   MCK pełni funkcję placówki otwartej, oferuje usługi poradnictwa i informacji zawodowej oraz nowoczesne zasoby informacji zawodowej.

Badania labororatoryjne na Politechnice Wrocławskiej

We wtorek 21 marca w ramach projektu Zawodowy Dolny Śląsk uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Elżbietą Jabłońską wzięli udział w laboratoriach na Politechnice Wrocławskiej. Tematem zajęć były „Badania wytrzymałościowe metali”. Uczniowie klasy II i IV kształcących się w zawodzie technik mechanik samodzielnie wykonywali badania, poznali prace w laboratorium oraz zapoznali się z wydziałem mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.
   Wyjazd był aktywnie i naukowo spędzonym Pierwszym Dniem Wiosny. Czekamy na następne zaplanowane laboratoria i wyjazdy!

Czy o kosmosie możemy tylko marzyć?

Piątek, 17 marca 2017 r. był kosmicznym dniem dla naszej szkoły. Wszystko to za sprawą niezwykłego gościa, który w tym dniu przybył do szkoły. Przyjechał do nas Pan  MIROSŁAW HERMASZEWSKI, postać znana na całym świecie,  pierwszy  i do tej pory jedyny Polak, który był w kosmosie.
   Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1100. Po uroczystym przywitaniu nadszedł czas na znakomity wykład, który okazał się fascynującą opowieścią o latach dzieciństwa, młodości oraz spełnianiu marzeń. Pan Mirosław Hermaszewski okazał się bardzo otwartym i ciepłym człowiekiem. Dało się zauważyć, że nie należy do osób małomównych, gdyż przez blisko dwie godziny odpowiadał o swoich nieziemskich, wręcz kosmicznych przeżyciach oraz przeszkodach w swoim życiu, które musiał pokonać by osiągnąć tak wiele. Podkreślał niejednokrotnie, iż od zawsze interesował się światem, lotnictwem i kosmosem, a jego marzenia i wytrwałość w dążeniu do celu, który obrał sobie już jako mały chłopiec, były jego motorem napędowym do działania.