Dla gimnazjalisty

Dolnośląska e-szkoła

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Galeria zdjęć -  https://goo.gl/photos/HWyFDupkU5HfKQ1G8

To chyba najradośniejszy dzień dla każdego ucznia – zakończenie kolejnego roku pracy i nauki, rozpoczynający radosny czas wakacji. Dzień ten (23.06.2017 roku) we wszystkich szkołach staje się nie tylko zwieńczeniem, ale także okazją do podsumowanie efektów rocznej współpracy z nauczycielami i osobami/instytucjami wspierającymi.

Podsumowanie takie odbyło się w naszej szkole podczas okolicznościowego apelu, który odbył się w godzinach porannych. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: reprezentujący organ prowadzący, Wicestarosta Powiatowy Wojciech Zembik; przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP, podinspektor Robert Lech oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W apelu wzięło udział Grono Pedagogiczne i Pracownicy ZSP, z dyrektorem szkoły, mgr inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Uroczyśtość zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

w naszej szkole odbędzie się

23 czerwca 2017r. o godz. 800

Zapraszamy uczniów i rodziców.

Szpikolada w naszej szkole

Każdego roku Fundacja DKMS organizuje wiele akcji rejestracyjnych potencjalnych Dawców szpiku, dzięki czemu szanse każdego chorego oczekującego na przeszczepienie znacznie rosną. Już drugi rok z rzędu nasza szkoła organizuje DZIEŃ DAWCY SZPIKU ws  Bankiem Zachodnim WBK o. Lubań przeprowadzając w szkole akcję edukacyjno-informacyjną oraz rejestrację potencjalnych Dawców włączając się do walki z nowotworem krwi
    W tym dniu uczniowie po uzyskaniu informacji na temat idei dawstwa szpiku kostnego podejmowali świadome decyzje o rejestracji.

XII Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych

7 czerwca uczniowie z klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Drzewieckiego uczestniczyli w działaniach organizacyjnych XII Międzynarodowych Igrzysk Sportowych Osób Niepełnosprawnych służąc im swoją pomocą i wsparciem. Pomimo pogody w kratkę   uczestnicy imprezy walczyli na 100% zdobywając punkty dla swojej drużyny. Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok.

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu

6 czerwca klasa II Liceum Ogólnokształcącego z elementami prawoznawstwa i edukacji ogolnopolicyjnej w ramach współpracy z policją odwiedziała Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. O  pracy w poszczególnych wydziałach opowiadała aspirant Magdalena Juźwicka

VI GRAND PRIX LUBANIA O PUCHAR BURMISTRZA LUBANIA i STAROSTY LUBAŃSKIEGO

3 czerwca w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się VI Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego. Zawody organizowali ZSP w Lubaniu, UKS TS Sparta Lubań, Gmina Miejska Lubań i Starostwo Powiatowe w Lubaniu.
  Zawody, w których uczestniczyło ponad 50 zawodników otworzyli Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Pan Eugeniusz Wiktor Zdunek i Prezes UKS TS Sparta Lubań Pan Łukasz Ścieżka.

Aktywnie na Dzień Dziecka

1 czerwca uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie. Jedni na sportowo - tworząc drużyny, które pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wzięli udział w  II Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Ponadgimnazjalnych, a pozostali turystycznie - uczestnicząc w spacerze po Lubaniu, relaksu na lodach i atrakcjach zorganizowanych w dniu otwartym OSSSG w Lubaniu. Aktywny Dzień Dziecka to sukcesy sportowe, medale i wspólna integracja całej społeczności szkolnej. Pogoda nam dopisała i można było poczuć już zbliżające się wakacje.

ZŁOTO CHŁOPCÓW I SREBRO DZIEWCZĄT W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

24 maja  na  terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt na rok szkolny 2016/2017.  Uczestniczyły w nich drużyny z  naszego powiatu. Grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały do 2 wygranych setów, sety do 15 pkt., ewentualny trzeci rozstrzygający do 11 pkt.
   Piaśnik Marcin, Skorupiński Konrad, Awdziej Kamil zostali Mistarzami Powiatu i zagrają w Finale Strefy Jeleniogórskiej, Wicemistrzyniami Powiatu zostały: Ewelina Heciak, Joanna Kłębczyk, Izabela Robaczyńska, Klaudia Sikorska.

Wycieczka do "agromet" ZEHS Lubań

25 maja uczniowie klasy II ZSZ  wraz z panem Jarosławem Machulem i panem Dariuszem Dworzyńskim udali się na wycieczkę, w ramach której zwiedzali Zakład „AGROMET” ZEHS w Lubaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z parkiem maszynowym zakładu oraz procesami technologicznymi stosowanymi przy produkcji i naprawach siłowników hydraulicznych. Wycieczka była bardzo dobrze przygotowana przez zakład pod względem merytorycznym i dydaktycznym.

Wycieczka do CKP w Legnicy

24 maja  uczniowie klasy III ZSZ kształcący się w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy. Zapoznali się z miejscem i bazą techniczną warsztatów samochodowych w których wkrótce (19 czerwca) będą zdawać Egzamin Kwalifikacyjny M18.

Konsultacje edukacyjno-zawodowe dla uczniów - projekt REGSI.

Rozpoczeła się realizacja konsultacji edukacyjno zawodowych - w ramach projektu REGSI. Załączamy pismo skierowane do dyrektorow szkół.

"Polsko-Czeskie Zawodowe Drogowskazy"

Ruszyliśmy z realizacją międzynarodowego projektu "Polsko-Czeskie Zawodowe Drogowskazy", którego głównym celem jest polepszenie sytuacji młodych osób na wspólnym polsko-czeskim rynku pracy. Partnerem wiodącym po polskiej stronie jest Województwo Dolnośląskie, a po czeskiej Powiatowa Izba Gospodarcza.

Koniec matur

Zakończyły się już egzaminy maturalne. Gratulujemy zdanych egzaminów ustnych i  trzymamy kciuki za dobre wyniki z egzaminów pisemnych. Powodzenia!