witamy na stronie głównej naszej szkoły

PATRON SZKOŁY

STEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.

Warsztaty w bibliotece

W dniu 15 listopada uczniowie klasy I technikum wraz z opiekunami udali się do "Galerii pod schodami " Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu na warsztaty pn. "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi", akcja realizowana przez Amnesty International. Celem spotkania była edukacja młodych ludzi na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy. W czasie spotkania poruszono problem migracji i prawnych uregulowań dotyczących uchodźców, praw człowieka oraz przekazów jakimi "karmią" nas media.

Ptaki śpiewają w Kigali - seans w kinie Wawel

Seanse filmowe nie zawsze są  tylko rozrywką łatwą i przyjemną. Filmem trudnym, refleksyjnym, innym, jest obejrzany 14 listopada przez klasy III LO oraz IV TE obraz w reżyserii J. Kos-Krauze i K. Krauzego „Ptaki śpiewają w Kigali”. Dzieło przedstawia Rwandę w 1994 roku oraz dramat setek tysięcy ludzi, który rozegrał się w tym afrykańskim kraju.

Ślubowanie klasy I technikum

Boże, daj nam wytrwałość, wspomóż nasze siły

Niech jedność, zgoda stale wśród nas gości

Daj, by pragnienia nasze się spełniły

Ty rządź nami – Boże z wysokości”

Jednym z ważnych elementów wychowania, w tym także patriotycznego, jest budzenie i pogłębianie świadomości naszej historii narodowej. „Bez odwołania się do przeszłości i jej wzorców nie możemy budować pomyślnej przyszłości’. Ważnym jest więc nie tylko świętowanie takich wydarzeń, jak odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123. latach niewoli, ale także uświadamianie wzajemnych relacji między tym, co było, tym, co jest i tym, co będzie.

Erasmus+ Komunikaty

• Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+?
  • Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ praktyczne warsztaty z pisania   wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli?

Przyszli Olimpijczycy!

XX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej  rozpoczęła się w naszej szkole pierwszy etap, który odbył się w dniu 08.XI.2017 roku. Dwunastu uczniów z klasy II, III i IV technikum kształcących się w zawodzie technik elektryk  zmagało się z testem zawierającym 16 zadań przez 120 min.

Lekcje z ZUS

7 listopada rozpoczął się w naszej szkole projekt pn. "Lekcje z ZUS", do którego udziału przystąpili uczniowie kl. III LO i kl. IV technikum. Celem projektu jest budowanie świadomości młodych ludzi w aspekcie ubezpieczeń społecznych, jaką rolę odgrywają w naszym życiu oraz poszerzenie wiedzy przyszłym przedsiębiorcą. Spotkania prowadzi pani Renata Mazur z Inspektoratu ZUS w Lubaniu. Inicjatorem projektu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a patronem Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Edukacja teatralna - "Ferdydurke"

„Ferdydurke” Witolda Gombrowicza należy do klasyki literatury polskiej. Powieść na deski teatralne przenieśli aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu, działający jako Teatr Mały prezentujący młodzieży  teksty lektur szkolnych w formie przedstawień teatralnych. Tym razem uczniowie klasy III i IV technikum  6 listopada wzięli udział w spektaklu  w Bolesławcu.

Szkolne zaduszki

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o tych, których nie ma już wśród nas. Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tradycji Szkolnych Zaduszek. 29 października społeczność uczniowska wraz z opiekunami udała się na Cmentarz Komunalny w Lubaniu, gdzie modliła się za wszystkich zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów naszej szkoły. Życie ziemskie ma swój początek i koniec. To od nas zależy, co ocalimy oraz o kim i o czym będziemy pamiętać

Wycieczka w przyszłość "Lasery i Grafen"

27 października uczniowie klas I i III technikum wzięli udział w spotkaniu na Politechnice Wrocławskiej, którego temat brzmiał LASERY i GRAFEN. Głównym organizatorem ze strony politechniki był dr Grzegorz Soboń, który zajmuje się badaniami nad wykorzystaniem grafenu w laserach światłowodowych.

Komórkomania

Udział uczniów w akcji informacyjno-edukacyjnej KOMÓRKOMANIA. Pełnoletni bohaterowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w akcję walki przeciwko nowotworom krwi na całym świecie, pokazując młodszym kolegom godną naśladowania postawę prospołeczną

Spotkanie z pracownikiem Banku ZachodniegoWBK Oddział w Lubaniu

Dnia 26 października uczniowie z kl. III liceum uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w sieci. Podczas prezentacji poruszono również kwestie bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej, systemu zabezpieczeń oraz sposobów uzyskania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Klasa 3M w PKS Voyager

W dniu 26 października 2017 r. uczniowie klasy 3M  wraz z p. D. Dworzyńskim i p. J. Machulem miała możliwość zwiedzenia Zakładu PKS VOYAGER w Lubaniu. Celem tej wycieczki było zapoznanie się ze stanowiskami  stacji obsługi technicznej i ich wyposażeniem. Grupa była oprowadzana przez pana kierownika stacji obsługi, który bardzo dobrze przybliżył uczniom strukturę i funkcjonowanie zakładu.

Spotkanie policji z uczniami klas maturalnych

Policjanci z KPP w Lubaniu odwiedzili uczniów z klasy III LO - klasą mundurowa oraz uczniów z klas. IV technikum. Pierwszym punktem spotkania było zapoznanie słuchaczy ze strukturą organizacyjną Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, charakterem pracy funkcjonariuszy z poszczególnych wydziałów oraz omówienie procedury rekrutacji do służby w Policji. Drugi punkt spotkania dotyczył nowych substancji psychoaktywnych "dopalaczy" z uwzględnieniem problemu zdrowotnego, prawnego i społecznego.

Szkolenie z zakresu ceremoniału

Delegacja uczniów z klas I i II TME na szkoleniu z zakresu ceremoniału sztandarowego i protokołu flagowego w OSSSG w Lubaniu