Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


PATRON SZKOŁYSTEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.


Dzień Edukacji Narodowej

Newsy
   

    Dzień Edukacji Narodowej nazywany jest potocznie „Dniem Nauczyciela”. Słusznie i nie – słusznie, bo podkreśla wielkie znaczenie pracy wychowawczo-pedagogicznej, w której partycypują nauczyciele i wychowawcy; niesłusznie jednak – bo na klimat współpracy z dziećmi i młodzieżą rzutuje także jakość codziennej (często niezauważalnej) pracy administracji i personelu szkół. Dlatego też w naszej szkole od wielu już lat obchody tego święta obejmują „całą ekipę” (jak to zauważył w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, mgr. inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek).

PSY SŁUŻBOWE W POLICJI

Newsy
    

   Dnia 12 października w naszej szkole uczniowie klasy II LO z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej uczestniczyli w lekcji WOS-u z udziałem st. asp. Tomasza Wójcika z KPP w Lubaniu i policyjnego psa „Oleksa”.

Podpisanie porozumienia o współpracy

Newsy
   

  W dniu 11 października roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców, Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.

   Porozumienie podpisali: 

  • pan Bartosz Santorowski SQ6ILS  - Wiceprezes DOLNOŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK OT-01 we Wrocławiu,
  • pan Janusz Żak SP6TRO - Prezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni,
  • pan Eugeniusz Wiktor Zdunek - Dyrektor szkoły.
   W podpisaniu porozumienia uczestniczył również pan Janusz Galant SQ6NEG  - Wiceprezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.

Zakazane książki

Newsy

     Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wystawy Zakazane książki  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu uczniowie klasy II LO oraz III TE mieli możliwość wysłuchania prelekcji o cenzurze wygłoszonej przez pracownika biblioteki p. Urszulę Wójtowicz, która wystąpienie zilustrowała prezentacją multimedialną. Następnie z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawę, na której zaprezentowane były tytułowe zakazane książki, które objęte cenzurą, z różnych względów – politycznych, religijnych czy obyczajowych -były lub są uznawane za niepoprawne.

    Wystawa związana była z obchodzonym we wrześniu Tygodniem Zakazanych Książek. „Jest to święto wolności czytania, które zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji. Jest to sprzeciw wobec cenzury, która zakazuje czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie”, jak możemy przeczytać na facebooku biblioteki.

Rower z pasją

Newsy
     

   W dniu 30 września odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Europejskiego Dnia Bez Samochodu ROWER Z PASJĄ edycja XIII pod hasłem "Inteligentny transport. Silna gospodarka’" organizowanego przez Urząd Miasta Lubań, Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lubaniu.

   Drużyna z naszej szkoły w składzie: Paweł Owoc, Arkadiusz Romańczuk, Patryk Kaleta, Andrzej Bobak, pod okiem opiekunów Dariusz Dworzyńskiego i Jarosława Machula, brała  udział w konkurencji rowerowej na torze przeszkód. Gratulacje dla całej drużyny, a wyróżnienie dla Arkadiusza Romańczuka za zajęcie I miejsca w swojej kategorii.

Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Newsy
  

   Sobota 24 września to dzień akcji „Podziel się posiłkiem”, w którym udział wzięli wolontariusze z naszej szkoły. Do akcji włączyli się chętni uczniowie z klasy II LO, IV TME oraz II ME, którzy byli wolontariuszami w sklepach KAUFLAND i INTERMARCHE. Uczniowie zachęcali do kupowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym. Sukces zbiórki zawdzięczamy zarówno dzięki zaangażowaniu uczniów, jak również dzięki wszystkim dobroczyńcą, którzy zdecydowali się wspomóc akcję w czasie zbiórki żywności zorganizowanej w wyznaczonych sklepach.

   Program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 16 milionów posiłków najmłodszym Polakom.

INTEGRACYJNY RAJD PIESZY KLASY I TME

Newsy
     

   W piątek  23 września na terenie Leśnictwa Przylesie odbyła się XVIII edycja rajdu pieszego i rowerowego pt. „Las bliżej nas" organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Rajd jest coroczną imprezą programu Lubańska Wiosna Ekologiczna oraz lokalną formą edukacji krajoznawczej, turystycznej i leśnej oraz stanowi część kampanii Europejskiego Dnia bez Samochodu.

   Uczniowie klasy I Technikum kształcący się w zawodach:: technik elektryk, technik mechanik wspólnie z opiekunami wyruszyli z miasta kierując się do Leśnictwa Przylesie, a tam z leśnikami wędrowali na Górę Liściastą w Lubańskim Wielkim Lesie. Wędrówka zakończyła się ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Po posiłku i chwili odpoczynku w „Bukowej Chacie” wspólnie ruszyliśmy pieszo w drogę powrotną.

   Całkowita trasa wyniosła 21 km, co dało się odczuć w nogach. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy wytrwałości  w wędrowaniu

Pierwsza łączność radiowa w naszej szkole

Newsy
      

   Nabiera tempa współpraca z Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni. Na szkole zostały zainstalowane anteny i przeprowadzono pierwsze łączności.

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Zjeździe Technicznym Polskiego Związku Krótkofalowców w Burzeninie.

   
Foto Burzenin by SP7UTP & SP6PCM
Wygenerowano w sekund: 0.04
479,109 unikalne wizyty