Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły

Język angielski w ramach projektu ZIP

Newsy

 

   
Uczniowie klasy II Technikum kształcący się w zawodzie technik elektryk biorą udział w zajęciach z języka angielskiego branżowego organizowanych w ramach projektu "Zawodowo i profesjonalnie". W okresie 15.10.2019 r. - 29.11.201 9r. dwunastu uczniów aktywnie uczestniczy w szkoleniu, rozwijając swoje umiejętności językowe z zakresu elektryki, które niewątpliwie będą pomocne w ich przyszłej pracy zawodowej.

I etap Euroelektry

Newsy

   Po rocznej przerwie 11 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk  przystąpiło do I etapu XXII edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Olimpiadę organizuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich wraz z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym z Bydgoszczy. Laureaci Olimpiady zwolnieni są z części teoretycznej egzaminu zawodowego oraz mają możliwość wyboru kierunku przyszłych studiów.

Święto Niepodległości'2019

Newsy

   „Nic nie jest dane raz na zawsze /…/ dotyczy to także wolności. /…/ Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” – te słowa św. Jana Pawła II stały się przesłaniem uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości – 101. rocznicy odzyskania jej przez Polskę po 123. latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji. Apel został przygotowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski (Patrycja, Bartek, Robert, Jakub) pod opieką p. Jolanty Tomaszewskiej w piątek (08.11.2019 r.).

 
 Zdjęcia z uroczystości można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/HJNER7erhxWrxoHm9

Szkolne Zaduszki

Newsy
 

   „Szkolne Zaduszki” - wyjście grupy uczniów na cmentarz, połączone z refleksją nad istotą życia oraz historią naszego narodu i potrzebą pamięci o niej – to bardzo ważny element procesu wychowawczego, realizowanego przez naszą szkołę już od wielu lat. Jego założeniem jest budzenie pamięci i wrażliwości naszych uczniów tak na rzeczywistość życia wiecznego (nasza modlitwa przy grobach), jak i doczesnego (okazanie szacunku dla religijnych form wyrażania tej pamięci).  

 
 Zdjęcia można pobrać z galerii zdjęć - https://photos.app.goo.gl/SL5UEsesy6VLApvT6

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - film LEGIONY

Newsy

Wrocław 2019-10-07

 

 Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!

   Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los” i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.


O WZAJEMNEJ KOMUNIKACJI I NIE TYLKO

Newsy
   2 października uczniowie z klasy I technikum wzięli udział w warsztatach edukacyjno-terapeutycznych prowadzonych przez p. Piotra Tubelewicza z Centrum Działań Profilaktycznych z Krakowa. Podczas spotkania młodzież rozmawiała o kanałach komunikacji, poczuciu w własnej wartości. Trener uświadomił uczniom, jak ważna jest rozmowa o swoich lękach. Wspólnie z grupą ustalał on najczęstsze powody przemocy, a także dyskutowano o tym, jak współpracować w grupie, szanować drugą osobę i dojść do porozumienia poprzez skuteczne argumenty. Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.
    Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Biblioteka dla każdego- odsłona druga" do-finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

Newsy
 
 

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia

dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Wyjscie do kina na film LEGIONY

Newsy
 
   1 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli projekcję filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
   „Legiony” to film obyczajowy, który rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych z okresu I wojny światowej. Na ekranie perypetie zwykłych żołnierzy, ich rozterki miłosne, troski i marzenia splatają się ze zmaganiami polskich legionów na froncie. W filmie nie zabrakło pełnych rozmachu scen batalistycznych, jak choćby szarża ułanów pod Rokitną w 1915 roku, w której to dwa szwadrony wspierane przez piechotę szturmowały potrójne okopy rosyjskie. Wśród bohaterów, najbardziej przypadł do gustu uczniom dezerter z rosyjskiego wojska Józek, w rolę którego wcielił się Sebastian Fabijański. Po obejrzanym seansie, młodzież żywo dyskutowała na temat „Legionów”.

Stypendia Starosty Lubańskiego

Newsy
   

   28 września  w powiecie lubańskim odbyła się uroczystość wręczenie nagród Starosty Lubańskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, celem uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.
    Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Najlepsze wyniki w nauce, uzyskał Robert Koziarski, uczeń klasy III Technikum im. Stefana Drzewieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Newsy
      
   Dnia 18 września poczet sztandarowy szkoły wraz z uczniami klasy I technikum uczestniczyli w uroczystości 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystość miała miejsce w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej.

Zaczytani w nowelach

Newsy
   
   Miesiąc wrzesień tradycyjnie zapisał się w organizacji życia szkoły, jako miesiąc popularyzowania czytelnictwa wśród młodzieży. Spotkania młodzieży odbywają się w bibliotece szkolnej. W tym roku w ramach Narodowego Czytania uczniowie naszej szkoły "zaczytali się" w nowelach polskich. Szczególną uwagę poświęcono lekturze Stefana Żeromskiego "Rozdziobią nas kruki, wrony". Podczas spotkań z uczniami bibliotekarka p. Jolanta Tomaszewska dzieliła się z uczestnikami wiedzą na temat genezy nowel, głównych wątków i problematyki utworów.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Newsy

 

Wrocław 2019-09-16

 

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

 

Wygenerowano w sekund: 0.08
981,378 unikalne wizyty