Dla gimnazjalisty

Dolnośląska e-szkoła

Pożegnanie maturzystów

W tym roku dzisiejszy apel (28.04.2017 roku) zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Lubański, p. Wojciech Zembik; Komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Norbert Kurenda; naczelnik Wydziału Edukacji i członek Zarządu Powiatu, p. Konrad Rowiński; Dyrektor Aresztu Śledczego w Lubaniu, ppłk. Wiesław Zwiefka; prowadzący zajęcia w liceum z innowacją pedagogiczną, st. asp. Justyna Bujakiewicz-Rozen i podkom. Dariusz Butrym oraz (bardzo zasłużona dla naszej szkoły) przewodnicząca Rady Rodziców, p. Justyna Satora. Licznie uczestniczyło też Grono Pedagogiczne z Dyrektorem ZSP, mgr. inż. Wiktorem Eugeniuszem Zdunkiem. Oczywiście gośćmi honorowymi byli nasi absolwenci, którzy za kilka dni rozpoczną tak ważny w ich życiu egzamin dojrzałości.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbyła się ceremonia uroczystego przekazania sztandaru szkoły przez tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Stefana Drzewieckiego reprezentacji młodszych klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, dziękując absolwentom za 3-4 minione lata współpracy, która owocowała wieloma sukcesami oraz życząc, aby „maturalne zmagania” zostały uwieńczone promocją. Życzenia te podjął w swoim słowie także Wicestarosta Powiatowy, gratulujący uczniom wielu sukcesów podczas reprezentacji szkoły i powiatu na różnych płaszczyznach zmagań.

Każde pożegnanie to okazja do podsumowań – nie zabrakło ich także podczas dzisiejszej uroczystości. Najpierw wyróżnieni przez wychowawcę, p. Mariusza Mediucha, uczniowie klasy 4. Technikum, odebrali z rąk Wicestarosty Powiatowego i Dyrektora szkoły nagrody, podkreślające wysokie wyniki w nauce. Podobnie, wskazani przez wychowawcę klasy 3. Liceum Ogólnokształcącego, p. Krzysztofa Wajcfelta, wyróżniający się uczniowie odebrali nagrody oraz certyfikaty z rąk Komendanta Powiatowego Policji i Dyrektora ZSP. Uczniom obu klas zostały także rozdane świadectwa ukończenia szkoły. Nauczyciele wychowania fizycznego podkreślili także wyróżniającą się na płaszczyźnie sportowej grupę uczniów obu klas.

Tę część dzisiejszej uroczystości zakończyły jeszcze trzy, bardzo ciepłe i pełne empatii, momenty. Podziękowanie uczniów skierowane do Wychowawców i Grona Pedagogicznego, szczególne podkreślenie zaangażowanej współpracy przewodniczącej Rady Rodziców, p. Justyny Satora oraz uhonorowanie pamiątkowymi medalami od uczniów klasy 3 LO „grona przyjaciół”.

Nie mogło zabraknąć akcentów związanych z 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Grupa uczniów klasy 2 LO, pod kierunkiem p. Grażyny Hutnik, przedstawiła przygotowany okolicznościowy program zakończony nieco zaskakującym akcentem – pożegnalną piosenką dedykowaną tegorocznym maturzystom.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie opisanej uroczystości, a maturzystom – zgodnie ze słowami Pana Dyrektora – życzymy „POŁAMANIA DŁUGOPISÓW I KOSZTOWNYCH, ALE ZWIEŃCZONYCH SUKCESEM ZMAGAŃ MATURALNYCH”.