Dla gimnazjalisty

Dolnośląska e-szkoła

Wycieczka do Krakowa Wadowic i Oświęcimia

Kolejnego dnia wyjechaliśmy do Wadowic, gdzie odwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach obok Bazyliki Ofiarowania NMPprzepełnione jest wieloma oryginalnymi pamiątkami. Muzeum zaprojektowane jest bardzo nowocześnie. Liczne multimedia, animacje, a przede wszystkim autentyczne elementy ekspozycji oddają żywy charakter spotkań Jana Pawła II ze zwiedzającym. Oczywiście nie odbyło się bez skosztowania słynnych kremówek, które okazały się bardzo pyszne i warte polecenia. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci była osobliwym doświadczeniem edukacyjnym. Te dwa dni minęły nam bardzo szybko i intensywnie, a w drodze powrotnej snuliśmy plany na nowy wyjazd w roku szkolnym 2017/2018.