Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychE - DZIENNIK
Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjneUczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Ślubowanie klasy I technikum

Newsy

 

   Temu służyła uroczystość, która odbyła się w naszej szkole  9 listopada. Związana z 99. rocznicą odzyskania niepodległości stała się także okazją do złożenia przez uczniów klasy I Technikum uroczystego ślubowania. O jej randze świadczyła obecność Naczelnika Wydziału Edukacji, p. Konrada Rowińskiego, Grona Pedagogicznego i Obsługi szkoły, z dyrektorem, p. Wiktorem Zdunkiem na czele oraz liczny udział uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

   Uroczystość, którą poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Patrycja Sakowicz,  rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wysłuchanie hymnu narodowego,  po czym głos zabrali: p. Konrad Rowiński i dyrektor ZSP, Wiktor Zdunek.

 

  Dzisiejsze spotkanie miało dwie odsłony. Pierwszą był program przygotowany przez uczniów klasy 3. Liceum i Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Grażyny Hutnik. To właśnie podczas jego trwania usłyszeliśmy (zacytowane we wstępie) słowa modlitwy, której przesłanie wydaje się wciąż nader aktualne. Oceniliśmy program gromką owacją – bo też należało się to osobom, które przygotowały i przeprowadziły program. Harmonia połączenia tekstów i odpowiednio dobranej muzyki; ciekawe aranżacje znanych utworów patriotycznych (w tym „Roty”) oraz towarzysząca fragmentom prezentacji animacja stworzyły całość, która przypadała do gustu chyba wszystkim. Treść jak najbardziej historyczna (która często w odbiorze ludzi młodych wydaje się im po prostu nudna) tu została przedstawiona w sposób interesujący i kreatywny. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu uroczystości tak p. Grażyna, jak i osoby prowadzące zebrały wiele gratulacji – całkowicie zasłużonych.

 

  Druga odsłona miała charakter bardziej oficjalny i poprowadził ją dyrektor ZSP, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek. Przed sztandarem stanęła w całości klasa 1 Technikum, której uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. To zawsze wyjątkowa chwila – naszym młodym przyjaciołom należy życzyć, aby słowa roty były dla nich na co dzień aktualne i ważne, a ich realizacja obfitowała w wiele sukcesów na różnych płaszczyznach funkcjonowania naszej uczelni.

 

   Dzisiejszą uroczystość zakończył poczęstunek (nader obfity) przygotowany przez bohaterów dzisiejszego dnia i ich Rodziców.

Pozostałe zdjęcia można znaleźć pod tym adresem: https://photos.app.goo.gl/dhJv4Ct6VeZa1M9i1
Wygenerowano w sekund: 0.05
811,838 unikalne wizyty