Ptaki śpiewają w Kigali - seans w kinie Wawel

Na tle dramatycznych wydarzeń poznajemy historię polskiej ornitolog, która ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia jej ucieczkę do Polski, ale choć są bezpieczne,  przeżyte traumatyczne wydarzenia nie pozwalają normalnie żyć. Obie kobiety po kilku latach decydują się na ponowny wyjazd do  Rwandy.
   Reżyserka powiedziała o swym obrazie: „Jak pisał Ryszard Kapuściński: „wiek XXI będzie wiekiem Innego” i o tym właśnie chcemy opowiedzieć”.
   Film to opowieść o byciu Innym, o traumach, ludobójstwie, ale także o nadziei, potrzebie tolerancjo wobec Inności, sile ludzkiego ducha, przyjaźni i determinacji w walce z przeciwnościami losu.