Dla gimnazjalisty

Pożegnanie maturzystów

W tym roku dzisiejszy apel (27.04.2018 roku) – przygotowany przez p. Grażynę Hutnik oraz opiekunkę Samorządu Uczniowskiego, p. Jolantę Tomaszewską, a przeprowadzony przez Patrycję Sakowicz, Jarosława Kaniowskiego i uczniów klasy 1. Technikum - zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatowy w Lubaniu, p. Wojciech Zembik; I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu, kom. Przemysław Rudzik; prowadzący zajęcia w liceum z innowacją pedagogiczną, kom. Dariusz Butrym; Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej, kpt. Grzegorz Wypych oraz grupa zasłużonych dla naszej szkoły Rodziców tegorocznych absolwentów ZSP. Licznie uczestniczyło też Grono Pedagogiczne z Dyrektorem ZSP, mgr. inż. Wiktorem Eugeniuszem Zdunkiem. Oczywiście gośćmi honorowymi byli nasi absolwenci, którzy za kilka dni rozpoczną tak ważny w ich życiu egzamin dojrzałości.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego odbyła się ceremonia uroczystego przekazania sztandaru szkoły przez tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum im. Stefana Drzewieckiego reprezentacji młodszych klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły, dziękując absolwentom za 3 i 4 minione lata współpracy, która owocowała wieloma sukcesami oraz życząc, aby „maturalne zmagania” zostały uwieńczone promocją. Życzenia te podjął w swoim słowie także Wicestarosta Powiatowy, gratulujący uczniom wielu sukcesów podczas reprezentacji szkoły i powiatu na różnych płaszczyznach zmagań.

Każde pożegnanie to okazja do podsumowań – nie zabrakło ich także podczas dzisiejszej uroczystości. Najpierw wyróżnieni przez wychowawczynię, p. Ewę Mikułko, uczniowie klasy 4. Technikum, odebrali z rąk Wicestarosty Powiatowego i Dyrektora szkoły nagrody, podkreślające wysokie wyniki w nauce. Podobnie, wskazani przez wychowawczynię klasy 3. Liceum Ogólnokształcącego, p. Ewę Mel-Kiełdanowicz, wyróżniający się uczniowie odebrali nagrody oraz certyfikaty z rąk Komendanta Powiatowego Policji i Dyrektora ZSP. Wręczenie tych ostatnich poprzedziło wystąpienie kom. Przemysław Rudzik, który życzył absolwentom, „abyście przeżywali każdy dzień bezpiecznie i abyście gwarantowali to bezpieczeństwo innym”. Uczniom obu klas zostały także rozdane świadectwa ukończenia szkoły. Nauczyciel wychowania fizycznego, p. Łukasz Ścieżka, podkreślił także wyróżniającą się na płaszczyźnie sportowej grupę uczniów obu klas.

Tę część dzisiejszej uroczystości zakończyły jeszcze trzy, bardzo ciepłe i pełne empatii, momenty. Podziękowanie uczniów skierowane do Wychowawców i Grona Pedagogicznego, szczególne podkreślenie zaangażowanej współpracy grupy Rodziców oraz wręczenie Nauczycielom i Rodzicom przygotowanych pamiątek dzisiejszej uroczystości.

Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów związanych z 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Grupa uczniów klasy 1 Technikum, pod kierunkiem p. Grażyny Hutnik, przedstawiła przygotowany okolicznościowy program zakończony pięknie wykonaną „Rotą”, której wysłuchaliśmy w postawie zasadniczej.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie opisanej uroczystości, a maturzystom – zgodnie ze słowami Pana Dyrektora – życzymy „POŁAMANIA DŁUGOPISÓW I KOSZTOWNYCH, ALE ZWIEŃCZONYCH SUKCESEM ZMAGAŃ MATURALNYCH”.