Apel kończący rok szkolny

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wysłuchanie hymnu narodowego. Następnie wysłuchaliśmy treści listu Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, kierowanego do młodzieży szkolnej. W słowie skierowanym do zebranych Dyrektor szkoły, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek podziękował za owocną roczną współpracę i pogratulował wielu osiągnięć na różnych płaszczyznach życia i działalności naszej szkoły. Jednocześnie mówca życzył wszystkim udanych, spędzonych aktywnie i bezpiecznie wakacji i urlopów.

Głos zabrał także Starosta Powiatowy – podkreślił duży udział naszej szkoły w projekcie modernizującym bazę techniczną, co znacznie poszerzy możliwości kształcenia młodzieży w kierunkach zawodowych. Gratulując osiągniętych wyników życzył, aby wakacje dostarczyły wielu wspomnień i pozytywnych wrażeń oraz sił do rozpoczęcia we wrześniu kolejnego roku pracy.

Bardzo miłą częścią apelu stało się uhonorowanie uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sporcie. Przygotowane dyplomy i nagrody książkowe były zewnętrznym wyrazem uznania, zaś towarzyszące ich wręczaniu oklaski stanowiły dopełnienie tej części uroczystości.

Apel zakończyło wyprowadzenie sztandaru szkoły i rozejście się do klas, gdzie nastąpiło faktyczne zakończenie roku szkolnego 2017/2018.