Szkolne Zaduszki 30.10.2018 roku

Tradycyjnie, „szkolne Zaduszki” przypadły przed uroczystością Wszystkich Świętych, stając się niejako przygotowaniem nas do bardzo osobistego przeżycia dnia wspomnienia bliskich zmarłych – i poprzedzającej je uroczystości Wszystkich Świętych. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1 TMS i 1 TE naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Ewy Mikułko, p. Karoliny Tomaszewskiej i katechety, ks. Janusza Barskiego.

Założeniem inicjatywy było odwiedzenie dwóch „stacji” uwrażliwiających nas na rzeczywistość śmierci w aspekcie historycznym – miejsc poświęconych ofiarom hekatomby Polaków na kresach wschodnich i faszyzmu podczas II wojny światowej. Ważnym elementem „Zaduszek” była także refleksja przy grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły: poprzedniego dyrektora naszej szkoły, śp. Władysława  Kulmatyckiego oraz wielkiego propagatora sportu, śp. Wiesława Wajcfelta. Przy każdej ze stacji w chwili ciszy uczciliśmy ich i otoczyliśmy naszą modlitwą.