Uczniowie wrócili z praktyk w Hiszpanii

Na miejscu podjęli praktyki zawodowe zgodnie z zawodami w zakładach, firmach wytwarzających maszyny i urządzenia elektryczne, mechaniczne oraz w Przemyśle 4.0 zajmującej się zaawansowanymi technologiami produkcji, z wykorzystaniem automatyki, robotyki oraz cyfrowego zarządzania produkcją. Praca pozwoliła zastosować w praktyce wiedzę teoretyczną zdobyta na zajęciach lekcyjnych, zapoznać się z systemem pracy w Hiszpanii, doskonalić umiejętności zawodowe a także doskonalić język angielski i poznawać język hiszpański, niezbędny w komunikacji.
  Czas praktyk to także czas poznawania Hiszpanii, kultury, zabytków, zwyczajów, nawiązywania nowych znajomości. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Saragossę, oceanarium, miejscowe muzea i zabytki, uczestniczyli w wielu koncertach oraz świętach typowych dla regionu. Uczniowie zwrócili uwagę na dobre warunki zakwaterowania
w centrum miasta.
   Wrażenia praktykantów są bardzo dobre. Potwierdzają, iż było to ważne wydarzenie w ich życiu szkolnym. Praktyka potwierdziła, iż wybrali dobry zawód gwarantujący zatrudnienie
i dobrą pracę. Uczniowie mieli okazję poznać nowy kraj o ciekawej kulturze i historii a także sprawdzić swoje umiejętności samodzielności, organizacji czasu pracy, komunikatywności i otwartości na inne, tak niezbędne we współczesnym świecie.
   Zachęcona dobrymi doświadczeniami, następna grupa elektryków i mechaników w listopadzie wyjechała na miesięczną praktykę zawodową do Włoch, do Bolonii.