Inauguracja roku szkolnego

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego został odczytany tekst życzeń Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Następnie zostaliśmy wprowadzeni w atmosferę wrześniowej refleksji związanej z 80. rocznicą napaści na Polskę i rozpoczęcia II wojny światowej, której zwieńczeniem stało się oddanie czci ofiarom hekatomby XX wieku minutą ciszy.

Wrzesień to także miesiąc, w którym nasza szkoła przyjęła patronat Stefana Drzewieckiego (2016 r.). W 3 rocznicę tego wydarzenia wysłuchaliśmy słów przypominających, kim był nasz patron i czym wpisał się w rozwój nauki na skalę światową. Tę część zakończyło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Stefana Drzewieckiego.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek przedstawił aktualną sytuację personalną naszej szkoły, witając i przedstawiając nowych nauczycieli oraz uczniów klas 1. Wszystkim – zebranej młodzieży wszystkich klas oraz gronu pedagogicznemu, obsłudze i administracji szkoły – życzył obfitego w sukcesy nowego roku.

Głos zabrał także, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Konrad Rowiński, życząc właściwej atmosfery kształcenia i wychowywania młodego pokolenia.

Uroczysty apel zakończyło się rozejście do klas oraz pierwszy „spacer poglądowy” dla uczniów klas pierwszych, poznających dzisiaj najważniejsze punkty szkoły, z którą związali się na najbliższe lata.