Zawodowo
i Profesjonalnie

Szkolne Zaduszki

Tradycyjnie, „szkolne Zaduszki” przypadły przed uroczystością Wszystkich Świętych, stając się niejako przygotowaniem nas do bardzo osobistego przeżycia dnia wspomnienia bliskich zmarłych – i poprzedzającej je uroczystości Wszystkich Świętych. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1 TP i 1 BP naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Tomaszewskiej, p. Zofii Pazur, p. Joanny Schabowskiej (pedagoga szkolnego) i katechety, ks. Janusza Barskiego.

Założeniem inicjatywy było odwiedzenie dwóch „stacji” uwrażliwiających nas na rzeczywistość śmierci w aspekcie historycznym – miejsc poświęconych ofiarom hekatomby Polaków na kresach wschodnich i faszyzmu podczas II wojny światowej. Ważnym elementem „Zaduszek” była także refleksja przy grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły: poprzedniego dyrektora naszej szkoły, śp. Władysława  Kulmatyckiego oraz wielkiego propagatora sportu, śp. Wiesława Wajcfelta. Odwiedziliśmy także grób tragicznie zmarłej uczennicy naszej szkoły, śp. Patrycji Świderskiej. Przy każdej ze stacji w chwili ciszy uczciliśmy ich i otoczyliśmy naszą modlitwą.