Zawodowo
i Profesjonalnie

Święto Niepodległości'2019

O randze dzisiejszego spotkania świadczyła obecność reprezentacji Rady Rodziców, grupy rodziców naszych pierwszoklasistów, grona pedagogicznego i obsługi ZSEM z dyrektorem, mgr inż. Wiktorem Eugeniuszem Zdunkiem na czele.

Apel stał się okazją do włączenia się społeczności szkolnej w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, będącej kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Odśpiewanie 4. zwrotek hymnu narodowego odbyło po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, punktualnie o godz. 11:11.

Po jego zakończeniu rozpoczął się program, którego prowadzenia podjęła się przewodnicząca SU, Patrycja. Jego istotą było podkreślenie łączności działań wielu środowisk niepodległościowych, które zaowocowały odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Wolność stała się fundamentalnym  priorytetem dążeń i działań Polaków tamtego czasu – obrazowemu przekazaniu tej prawdy posłużyła prezentacja multimedialna przedstawiająca proces wywalczania i utrwalania niepodległości państwa. Naturalnym jednak stało się pytanie czy dzisiaj, dla pokoleń wychowywanych w wolnej Rzeczpospolitej, wolność także jest naczelną wartością. W sposób bardzo symboliczny, ale i czytelny odpowiedziała na to prezentacja „Polska Duma”. Donośne „Bóg, Honor, Ojczyzna” przypomniało o fundamentach, na których budowano II RP.

Centrum części drugiej stało się uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1 TP, 1 TG i 1 BP, przyjęte przez dyrektora szkoły. Najmłodsi uczniowie ZSEM odebrali także pamiątkowe certyfikaty. Tym tradycyjnym i bardzo budującym akcentem oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem zakończyła się dzisiejsza uroczystość.