Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

 

        

 

     Dnia 22 września 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu młodzieży  powiatu lubańskiego w ramach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. KZL w Lubaniu. Byli to uczniowie klasy IV technikum i III Liceum.

   Zadaniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jest reprezentowanie interesów młodzieży przed władzami województwa. Temat dyskusji brzmiał: „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”.
     Zaproszeni uczniowie zwrócili uwagę na brak miejsc, w których mogliby spędzać wolny czas. Szczególną uwagę poświęcili dyskusji na temat lubańskiego basenu. Stwierdzili, że obiekt ten ulega rozsypce i warto go wyremontować, by mieszkańcy Lubania mogli korzystać z niego w okresie letnim. Młodzież zaapelowała o pomoc w zaopatrzeniu szkół w pomoce dydaktyczne, o to, że brakuje  środków na promowanie sportu. Rozmawiano o braku miejsc pracy w powiecie lubańskim.  

     Spotkanie, służyło nie tylko dyskusjom na temat problemów młodych ludzi w powiecie, ale poza tym było poświęcone wyborom młodzieżowych radnych.

     Podczas konferencji powstał raport, z którego możemy dowiedzieć się z jakimi  problemami boryka się nasza młodzież i czego oczekuje od władz powiatu. Z raportu tego będą korzystać radni na pierwszym spotkaniu Młodzieżowego Sejmiku.


Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,923 unikalne wizyty