Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Praktyki mechaników w Berlinie

 

 

     

     15 listopada po miesięcznej nieobecności w kraju wrócili do domu uczniowie klasy III technikum - kierunek technik mechanik, którzy swoją praktykę zawodową, w ramach projektu ERASMUS+, odbywali w warsztatach samochodowych w Berlinie. Wyjazd z domu, daleko od rodziny na taki długi okres czasu bardzo się przydał całej grupie. Nauczyli się nnie tylko naprawiać, demontować i montować elementy i podzespoły oraz części w wielu nowych (dla nich) markach samochodów, ale również samoorganizacji w przygotowaniu się do pracy. Musieli odpowiednio wcześnie wstać, zrobić sobie śniadanie i zdążyć dojechać na CZAS komunikacją miejską na praktyki - co było bardzo ważne i z czego bardzo dobrze zdawali sobie sprawę. Musieli także nauczyć się właściwie zarządzać własnymi funduszami tak aby starczyło do następnej "tygodniówki".
      Dla wielu był to pierwszy wyjazd za granicę lub też z domu od rodziców na taki długi czas. Musieli sobie poradzić z barierą językową i kulturową, nauczyć się samodzielności i współpracy w grupie. Niektórzy po raz pierwszy zmagali się z prostymi czynnościamii dnia codziennego takimi jak: gotowanie - przygotowanie sobie posiłku także śniadania do pracy, pranie, utrzymanie porządku w kuchni oraz we własnym pokoju. 

     Szefowie byli bardzo zadowoleni z praktykantów. Zaproponowali naszym uczniom pracę w czasie wakacji i również... po zakończeniu szkoły!!!


   

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,095,057 unikalne wizyty