Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Warsztaty SWPS z Wrocławia

 

   

 

   Dnia 19.02.2015 r. uczniowie klasy I LO, II LO, III LO oraz I TE, IV TE  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów SZKOŁY WYŻSZEJ PSYCHOLOGII SPOŁECZNEJ we Wrocławiu - Adrianę Bernady oraz Kamila Zielińskiego. Zajęcia zorganizowane były w ramach Strefy Młodzieży, których tematem była "Autoprezentacja. Asertywnie o talentach". Strefa Młodzieży SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie profilaktyczno-edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym, a także ich rodziców i nauczycieli w budowaniu codziennych relacji z podopiecznymi.

   Uczniowie mieli okazję poznać szczegóły autoprezentacji, z jakich elementów składa się nasz wizerunek, na co ludzie zwracają uwagę, obserwując drugiego człowieka. Warsztaty ukazały techniki, dzięki którym uczniowie wdrażali się w trudy prezentowania siebie, ukrywając swoje słabe, a pokazując mocne strony. Wypróbowali wiele praktycznych umiejętności związanych z uzyskaniem informacji oraz ich przetwarzaniem. Zapoznani zostali również z elementami mowy ciała.

   "Spotkanie ze studentami SWPS było świetną lekcją autoprezentacji. Prowadzący uczyli nas jaką zachować postawę podczas ważnych rozmów i spotkać, np. rozmowa o pracę. Ćwiczyliśmy w parach jak płynnie i spokojnie opowiedzieć o sobie, na c warto zwrócić uwagę a co pominąć. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zadowoleni. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania ze strony uczniów. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie :)"

Oliwia Michalewska

  Justyna Jakubowska

klasa I LO


 
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,954 unikalne wizyty