Rekrutacja 2017/2018

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI








Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne








Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życie



Modernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskim



Einstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zbrodnia i kara

 

 

   Dnia 3 marca 2015 roku uczniowie „dwójki” już po raz trzeci mogli obejrzeć spektakl teatralny w Bolesławcu na scenie kina Forum. Przedstawienie teatralne przygotowali aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu, występujący pod szyldem Teatru Małego. Po uczestnictwie w spektaklu Król Edyp oraz Ferdydurke tym razem młodzież obejrzała teatralną adaptację lektury Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego.

   Dzieło Fiodora Dostojewskiego to powieść psychologiczna, filozoficzna i społeczna. Swoisty pojedynek Rodiona Raskolnikowa i Soni Marmieładowej jest konfrontacją dwóch różnych systemów etycznych - chłodnej racjonalistycznej etyki z etyką chrześcijańską. Motywem zbrodni Raskolnikowa staje się próba samopotwierdzenia, że główny bohater jest wybitną jednostką, nadczłowiekiem. Prawda rozumu, która wprowadza ludzkość w moralny rozgardiasz, została pokonana przez Ewangelię i miłość - prawdę wiary. Siła powieści tkwi jednak w  szacunku dla podmiotowości człowieka - wartości wspólnej dla humanizmu religijnego i laickiego.
    Doskonała gra aktorska oraz niebanalny scenariusz wywarły na młodych widzach duże wrażenie. Z chęcią ponownie pojawią się na tak ciekawym i profesjonalnym przedstawieniu teatralnym.

Alicja Krzak kl. II LO

Wygenerowano w sekund: 0.02
555,210 unikalne wizyty