Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Dni otwarte

 

   

 

     Dni Otwarte ZSP Nr 2 w Lubaniu to przede wszystkim doskonała okazja na pokazanie gimnazjalistom, że nasza szkoła jest nowoczesna i przyjazna uczniom, a nauka w niej to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność.

     W dniach 12 – 16  marca 2015 r. zaproszeni gimnazjaliści mieli okazję nie tylko zapoznać się z kierunkami kształcenia naszej szkoły, ale również uczestniczyć w przygotowanych dla nich atrakcjach.

   

  

 

 

  Nasi uczniowie zaprezentowali wtedy swoje pasje i umiejętności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy uczniów technikum: Przemysława Sochy, Dawida Sawickiego, Piotra Pietruszewskiego, ucznia liceum: Patryka Pietruszewskiego oraz ucznia zsz: Damiana Kępińskiego, którzy poprowadzili warsztaty BEATBOX oraz FREESTYLE.

   Okazją do zaprezentowania swojej pasji miał również uczeń klasy trzeciej technikum mechanicznego Seweryn Krzych, który poprowadził warsztaty pn. „Cztery pary niezwykłych odnóży”, czyli wszystko o ptasznikach. Gimnazjaliści mogli podziwiać niezwykłe okazy ptaszników, które uczeń ma w swojej hodowli. Nieliczni odważyli się na bezpośredni kontakt z pająkiem.

  Dodatkową atrakcją był udział gimnazjalistów w seansach astronomicznych w przenośnym planetarium „Bajkonur”, które tego dnia odwiedziło po raz drugi naszą szkołę.

   Mamy nadzieje, że gimnazjaliści ciekawie spędzili czas w naszej szkole.

 

 

 

 

 

     Dni otwarte w oczach uczniów:

    Szczególne Dni Otwarte odbyły się w Zespole Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu Uczniowie wraz z kadrą szkoły przygotowali na tę okazję specjalny program.

Na przełomie marca i kwietnia w powiecie lubański szkoły ponagimnazjalne otwierają swoje podwoje dla tegorocznych absolwentów gimnazjów. Dni otwarte w szkołach ponagimnazjalnych są dla młodszych uczniów bardzo ważne. Gimnazjaliści mają okazję zapoznać się z ofertą edukacyjna danej szkoły, poznają jej mury, uczniów oraz wszystko to, co pływaja na decyzję wybrania placówki edukacyjnej.

      Oficjalnie Dni Otwarte w ZSP Nr 2 w Lubaniu trwały 12 i 13 marca 2015 r. Wtedy w szkole gościli uczniowie gimnazjów, którzy odwiedzali poszczególne sale i gabinety, warsztaty techniczne oraz inne zakątki placówki. Gimnazjaliści w pracowni informatycznej obejrzeli prezentację multimedialną oraz film promocyjny. W trakcie „seansu” tegoroczni absolwenci mogli dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną  „dwójki” oraz zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w szkole.

     Uczniowie ZSP Nr 2 przygotowali dla swoich młodszych kolegów specjalne warsztaty pokazujące ich zainteresowania i pasje. Z innej, niż zwykle strony, pokazali się „zawodowcy”- drugoklasiści  z technikum elektrycznego. Postanowili zaprezentować swoje zdolności muzyczne. Chłopcy przygotowali warsztaty z beatboxu.

Kolejny warsztat zorganizował uczeń trzeciej klasy technikum mechanicznego, co nie przeszkadza w zamiłowaniu do terrarystki. Przedstawił gimnazjalistom kolekcję swoich przeszło dwudziestu z liczącej ponad siedemdziesiąt okazów kolekcji „małych przyjaciół”- pająków ptaszników, m.in.1. Brachypelma smithi 2. Brachypelma albopilosum 3. Brachypelma boehmei 4. Brachypelna smithi 5. Brachypelma albiceps 6. Theraphosa strimi 7. Phormictopus cancerides violet 8. Nhandu chromatus 9. Nhandu tripepii 10. Pamphobeteus sp. Machalla 11. Grammostola rosea red 12. Cyriocosmus bertae 13. Chromatopelma cyaneopubescens 14. Brachypelma vagans 15. Skorpion Heterometrus petersii 16. Phormictopus sp. Antillensis 17. Ephebopus murinus. 18. Heteroscodra maculata 19. Pterinochilus lugardi 20. Euthlus sp. Yellow 21. Hysterocrates gigas 22. Psalmopoeus pulcher 23. Haplopelma albostriatum 24. Haplopelma lividum 25. Poecilotheria regalis 26. Pterinochilus murinus ,,usambara" 27. Iridopelma hirsutum 28. Psalmopoeus irminia 


 

    

 

     Przybyli goście byli bardzo zafascynowani światem terrarystyki, zadawali pytania, z zainteresowaniem słuchali informacji na temat hodowli oraz przepisów prawnych dotyczących posiadania niektórych gatunków ptaszników. Najodważniejsi mogli dotknąć, a nawet wziął w dłonie te szczególne zwierzęta.

    W programie Dni Otwartych znalazło się również miejsce dla miłośników astronomii. Na tegorocznych absolwentów czekała specjalna atrakcja, mianowicie przenośne planetarium- Bajkonur. W świat kosmosu  wprowadził uczniów astronom Tomasz Lewicki. Magia gwiazd, planet i sfer pozaziemskich urzekła niejednego gimnazjalistę.

Równie ciekawe zjawiska czekały we wnętrzu klas przygotowanych do kształcenia zawodowego. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć robota skonstruowanego przez uczniów technikum oraz obserwować strzelanie prądem i zajęcia praktyczne mechaników a także elektromechaników. Wielu uczniów stwierdziło, że matematyka i fizyka mogę być interesujące, a nie wzbudzające strach.

    To nie był jeszcze koniec programu Dni Otwartych. Uczniowie zdążyli jeszcze zobaczyć profesjonalny sprzęt sportowy, służący do doskonalenia gry w tenisa stołowego oraz zobaczyć zajęcia samoobrony w klasach liceum ogólnokształcącego z elementami prawoznastwa i wiedzy ogólnopolicyjnej, czyli w tzw. klasie policyjnej Wspólne spotkanie uczniów i nauczycieli szkoły z gimnazjalistami było doskonałą okazją do wybrania odpowiedniego kierunku kształcenia, który zapewnia pracę, a przed tym kilka lat ciekawej nauki i zabawy.

 

Alicja Krzak kl. II LO

 


 
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,095,016 unikalne wizyty