Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Kolejny sukces naszej uczennicy

 
   ALA KRZAK Z KLASY II LO  wystąpi w WOJEWÓDZKIM ETAPIE

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


 

    Po wywalczeniu III miejsca powiatowych eleminacjach do 60. OGÓLONPOLSKIEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO, które odbyły się 26 marca w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, Alicja Krzak z klasy II LO  zakwalifikowała się do  ELIMINACJI REJONOWYCH.
     Etap ten odbył się 10 kwietnia w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Ala zmierzyła sie z najlepszymi z najlepszych z powiatów: lubańskiego, zgorzeleckiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, złotoryjskiego oraz bolesławieckiego.

    Bardzo wysoki poziom umiejętności, brawurowe wykonanie, ciekawa interpretacja, ogólny wyraz artystyczny i talent Alicji zostały uhonorowane przyznaniem II miejsca i zakwalifikowaniem uczennicy do ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH KONKURSU, gdzie zmierzy się z najlepszymi recytatorami  z województwa dolnośląskiego.

 

   Wysoki poziom przygotowania uczestników, oryginalne  wykonania utworów potwierdzają prestiż i dobrą sławę,  jakim cieszy się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, organizowany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej. Turniej składa się z 4 kategorii.  Reprezentantka naszej szkoły wybrała, cieszący się największa popularnością, turniej recytatorski.
     Jak  co roku w marcu już od 60 lat miłośnicy recytacji, poezji śpiewanej oraz małych form aktorskich stają w szranki konkursu, w którym orężem jest piękna polszczyzna, ciekawa interpretacja utworów poetyckich i prozatorskich, sprawne posługiwanie się warsztatem artystycznym.

    Nasza licealistka zachwyciła profesjonalne jury  doskonałą recytatcją fragmentu Mickiewiczowskiego dzieła "Pan Tadeusz" pisanego trzynastozgłoskowcem, co stanowi wielkie wyzwanie dla recytatora (dla niewtajemnicznonych: trzynastozgłoskowiec to utwór, w którym każdy wers ma 13 sylab, to typowa miara dla eposu, którym jest "Pan Tadeusz" :)).
     GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,899 unikalne wizyty