Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Pożegnanie kl. III LO i IV technikum

 
 

   W piątek (24.04.2015 roku) odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowania cyklu nauczania i pożegnania klasy III LO i IV Technikum, połączona z wręczeniem świadectw i nagród wyróżniającym się uczniom. Starostwo Powiatowe reprezentował Wicestarosta Lubański, pan Wojciech Zembik. Wzięła w nim także udział liczna grupa nauczycieli, z dyrektorem ZSP nr 2, mgr inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele oraz delegacje wszystkich klas naszej szkoły. Program apelu przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy I i II LO.

    

    Uroczystość miała dwie odsłony. Oficjalną rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odegranie hymnu narodowego. W słowie do tegorocznych maturzystów dyrektor szkoły gratulował wielu wspaniałych wyników i godnej reprezentacji uczelni na zewnątrz. Nawiązując do rozpoczynającej się za kilka dni matury życzył, aby po jej pozytywnym zakończeniu wszyscy spotkali się w tym samym składzie.

    Głos zabrał także Pan Wicestarosta – dziękował za wybór tej szkoły i życzył, aby zdobyta tu wiedza i umiejętności były pomocą w kształtowaniu dojrzałego życia: osobistego i zawodowego.

    Potwierdzeniem gratulacji pana dyrektora stała się kolejna część uroczystości – wręczenie nagród i wyróżnień za osiągnięcia (tak naukowe, jak i sportowe i na płaszczyźnie wolontariatu). Po nich zaś (chyba po raz ostatni) mieliśmy okazję zerknąć na pełne składy obu klas, które zostały zaproszone po odbiór świadectw. Niejako zwieńczeniem tej części stało się wręczenie kwiatów przybyłym gościom oraz uczestniczącym w spotkaniu nauczycielom i obsłudze szkoły.

     

    Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się krótka część nieoficjalna. Kilka wierszy i słowa pożegnania oraz życzeń sukcesów na dalszej drodze zwieńczyło odśpiewanie „hitu międzypokoleniowego”: „Ale to już było” [nasze dziewczęta z klasy I LO były nieco stremowane, jednak występ został nagrodzony gorącą owacją]. Tym akcentem zakończyliśmy dzisiejszą uroczystość.

 

    Dziękując Organizatorom apelu kierujemy w stronę tegorocznych maturzystów serdecznie życzenia [używając przy tym słów Dyrektora szkoły]: „POŁAMANIA DŁUGOPISÓW… KONIECZNIE CZARNYCH”.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,130 unikalne wizyty