Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Rocznicowy apel

 

   

   3 maja 1791 roku – dzień uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie tak postępowej – Konstytucji 3 Maja to jedna z tych szczytnych kart naszej historii, o której pamięć (mimo postępu czasu i zmieniających się realiów życia społecznego) jest wciąż żywa.

   Okazją do odświeżenia naszej świadomości znaczenia tego aktu dla Polski stał się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy I i II Liceum pod kierownictwem p. Grażyny Hutnik, który odbył się w środę (29.04.2015 roku). Rozpoczęło go wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wysłuchanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli nam okoliczności, powody i skutki uchwalenia Konstytucji oraz jej dalsze losy.

    Uroczystość zakończyło słowo dyrektora szkoły, mgr inż. Eugeniusza Wiktora Zdunka, który podkreślił wielką rangę, jaką posiada świadome przeżywanie historii narodowej (wyrażane także poprzez szacunek dla pieśni patriotycznych, barw i symboli narodowych) oraz - życząc pięknie przeżytej „majówki” - przypomniał także o harmonogramie pracy szkoły w pierwszym okresie matur.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,062 unikalne wizyty