Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 
          

     W piątkowy poranek 26 czerwca 2015 r. – jak wszędzie, tak i u nas szkoła prezentuje się odświętnie. Galowe stroje uczniów, oczywiście widoczne szczególnie klasy „mundurowe” i ten gwar oczekiwania… Tak właśnie rozpoczęła się szkolna gala kończąca rok szkolny 2014/2015.

     

     Tegoroczna uroczystość – oprócz tradycyjnego podsumowania osiągnięć uczniów – miała charakter szczególny. Używając bowiem słów dyrektora szkoły: „Dzisiaj chcemy się też trochę pochwalić…” – przyznaniem szkole dwóch nagród: Ministra Gospodarki oraz za zajęcie I miejsca i tytułu „Najlepsi uczniowie w roku 2015 w zawodzie elektryk w rejonie jeleniogórskim”. Owe nagrody zostały skomplementowane w późniejszym słowie dyrektora, mgr inż. Eugeniusza Wiktora Zdunka, słowami: „Jak widzicie, w naszej szkole nie kształcimy… bezrobotnych”.

    

    Novum tegorocznej uroczystości stał się udział w niej – oprócz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, Rady Rodziców, Grona Pedagogicznego oraz samych uczniów – reprezentantów zakładów pracy zatrudniających naszych uczniów w ramach praktyk zawodowych.

    
 

    Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i hymn narodowy oraz odczytanie listu przewodniego Rzecznika Praw Dziecka. Następnie, po powitaniu przez prowadzącego apel Przemysława Sochę, głos zabrał dyrektor szkoły. Podkreślił szerokie spektrum osiągnięć uczniów w kończącym się roku szkolnym – w tym obie nagrody (wspomniane wyżej) – i godną reprezentację uczelni na forum zewnętrznym (w tym w ramach powiatu i województwa).  

     

    Jak co roku uroczystość kończąca czas nauki to okazja do podsumowania dokonań poszczególnych klas i podkreślenia wyróżniających się w nich uczniów. To bardzo miły i motywujący element rocznego bilansu pracy wspólnot klasowych. W szczególny sposób wybrzmiały pochwały reprezentantów patronackich zakładów pracy, którzy – wręczając wyróżnienia nagradzanym uczniom – podkreślili ich zaangażowanie w samorozwój zawodowy oraz zapewnili o chęci ich zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

    Następnie na centralne miejsce zostali zaproszeni nasi wolontariusze, którym – w imieniu organizatorów akcji wolontariackich – podziękował katecheta naszej szkoły, ks. Piotr Wojcieszek i pedagog szkolny, Joanna Schabowska. Wraz z dyrektorem szkoły wręczyli oni wyróżniającym się w działalności charytatywnej uczniom pamiątkowe albumy.

      
 

    Bardzo liczną grupę wyróżnionych uczniów stanowili nasi „sportowi wyczynowcy” (obu płci) – godnie reprezentowali szkołę w różnego rodzaju zawodach, osiągając wysokie notowania. Podkreślili to w słowie komentarza nauczyciele wychowania fizycznego – zaś rangę tych osiągnięć potwierdził sam dyrektor, kończąc galę tradycyjnym „przybiciem dłoni”.

    Nasi uczniowie brali również czynny udział w konkurach pozaszkolnych – nie mogło więc zabraknąć podkreślenia ich udziału i uzyskanych osiągnięć. Ostatnim zaproszonym do „loży nagradzanych” stał się – prowadzący apel – Przemysław Socha. Przewodnicząca Samorządu szkolnego, p. Jolanta Tomaszewska, podkreśliła jego całoroczne zaangażowanie w pracach Samorządu oraz w funkcjonowaniu społeczności szkolnej – nagroda została wręczona przez nią i dyrektora szkoły.

      

    Ostatnim – dodajmy, bardzo miłym – punktem programu dzisiejszego apelu stało się wręczenie Panu Dyrektorowi i przybyłym Gościom wiązanek kwiatów, będących wyrazem wdzięczności za cały rok naszej współpracy. A potem – jeszcze spotkania klasowe i rozdanie świadectw. Mając już w rękach „certyfikaty rocznej pracy” można było wreszcie wykrzyczeć na cały głos


VIVAT WAKACJE !!!!

Tradycyjnie, więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości można znaleźć w Galerii Zdjęć - zapraszam 

Ks. Janusz

     

Dziękując za cały rok owocnej współpracy życzę Koleżankom i Kolegom z Grona Pedagogicznego, Administracji i Obsługi szkoły oraz naszym uczniom pięknych, przeżytych z radością i bezpiecznie wakacji i urlopów. „Wróćcie w tym samym składzie – oczywiście naładowani pozytywnie do wyzwań kolejnego roku nauki i pracy”.

Dyrektor ZSP Nr 2

mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek


    

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,872 unikalne wizyty