Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Udział w XVIII Dolnośląskim Festiwalu Nauki

 
      

    21 września br. uczniowie naszej szkoły poraz kolejny wzięli udział w Dolnośląskim Festwialu Nauki we Wrocławiu. Tym razem w tej niecodziennej imprezie popularno naukowej uczestniczyli uczniowie klas 1 TE, IV TM i 1 LO.

   Pobyt na festiwalu rozpoczęliśmy od udziału w wykładzie "Magiczne oddziaływania w polach elektrycznych i magnetycznych" prowadzonym przez profesora elektrotechniki, kierownika Zespołu Badawczego pana prof. Juliusza B. Gajewskiego. Wykładowca w sposób bardzo ciekawy opowiadał o właściwościach pola magnetycznego i elektrycznego ilustrując to interesującymi pokazami. Po zakończeniu zajęć uczniowie zostali obdarowani długopisami, a ci najbardziej aktywni specjalnym upominkiem. Pan profesor zaprosił nas na swoje wykłady na Politechnikę Wrocławską, z czego z pewnością skorzystamy już niedługo.

   
Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie innych wystaw w głównym budynku festiwalu. Zobaczyliśmy m.in. jak drukarka 3d drukuje różne obiekty, jak robot rysuje logo Politechniki Wrocławskiej, można było też samodzielnie posterować robotem. Spore zainteresowanie naszych uczniów wzbudziła wspinaczka. Uczniowie mogli sprawdzić swoje siły i "wspiąć się na wyżyny" wykorzystując specjalnie do tego przeznaczony sprzęt.

   Ten nietypowy sposób poszerzania wiedzy z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych z pewnością   pomoże uczniom zrozumieć otaczający ich świat.

     
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,920 unikalne wizyty