Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wycieczka klasy I LO

 
   

   Dnia 24 września, klasa 1 LO, udała się na wycieczkę integracyjną. Wcześnie rano wszyscy zebrali się, aby wspólnie pojechać w wyznaczone miejsce wędrówki i kwaterunku. Po przydzieleniu do odpowiednich pokoi,przyszedł czas na wędrówkę. Całe szczęście, klasie pierwszej udało się trafić na naprawdę piękną pogodę! Słońce świeciło wysoko i mocno, tak jak może świecić jesienne słońce, nie czuło się wiatru, więc nic nie przeszkadzało w spacerze po górach. Niektórym czas strasznie się dłużył, jednak przydzielony przewodnik był "czasoumilaczem". Mężczyzna był naprawdę miły, dużo mówił, oczywiście o górach. Po kilku godzinach wszyscy dotarli do mety, widoki były cudowne, na pewno każdy to przyzna. Nie było osoby, która by się choć raz nie obejrzała i nie zauroczyła krajobrazem dookoła. Po powrocie do bursy klasa pierwsza dowiedziała się, że to nie koniec atrakcji na pierwszy dzień! Czekała na nich niespodzianka. W pobliżu swój koncert miała piosenkarka Kajah. Opiekunki zabrały tam całą grupę. Atmosfera była świetna, nikt się nie nudził! Kto by się nudził na koncercie?!

    

   Następny dzień także obfitował w różne atrakcje. Pierwszą z nich było wyjście do lasu. Po poprzednim dniu każdy był bardzo zmęczony, ale przez to, że leśniczy w nietuzinkowy sposób opowiadał o drzewach, a także zwierzętach, każdy przetrwał walkę z bólem nóg. Dziewczyny dobrze wiedziały, że wielkimi krokami zbliża się "Dzień chłopaka". Jeszcze przed wycieczką ustaliły sobie plan i kupiły prezenty dla rodzynków ze swojej klasy. Rozdanie upominków to był dopiero początek, później każdy mógł wcielić się w wybranego piosenkarza lub piosenkarkę, wszyscy uczestniczyli w karaoke! Mimo zaciskania zębów podczas drogi, ciężko było rozstać się z tym miejscem. Każdy w głębi serca żałował, że to już koniec wycieczki. Wyjazd zbliżył do siebie klasę. Nie każdy miał okazję tej jesieni zobaczyć piękne widoki gór i poranny las, klasie pierwszej się to udało i uczniowie na pewno zapamiętają to na długo.

Aleksander Wojciechowski TU
Tu nie ma pięknych słów. Tu one nic nie znaczą
- tu są takie miejsca w skale które nigdy słońca nie zobaczą
- tu są takie miejsca na ziemi gdzie najcenniejsze milczenie


Oliwia Wojciechowska, Klaudia Sikorska

 

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,112 unikalne wizyty