Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Ślubowanie klas pierwszych

 
     
  Dnia 9 listopada 2015r. odbyła się Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych: klasa I liceum ogólnokształcące z elementami prawoznawstwa i edukacji policyjnej, klasa I technikum o profilu elektryczno - mechanicznym, klasa I zawodowa o profilu elektryczno - mechanicznym. Każdy pierwszoklasista otrzymał akt ślubowania.
   
Fakty historyczne, trudna droga do polskiej niepodległości oraz wybitna rola marszałka Józefa Piłsudskiego zostały przedstawione  w formie montażu słowno – muzycznego. Na wstępie wysłuchaliśmy fragmentu pieśni „Żeby Polska” w wykonaniu uczennicy klasy II liceum Nikoli Kiełdanowicz. W trakcie programu usłyszeliśmy recytacji „Roty” Marii Konopnickiej na podkładzie muzycznym wykonanej przez Oliwię Michalewską-  uczennicę klasy II liceum ogólnokształcącego.
  Zawsze przy okazji tej patriotycznej rocznicy mówimy patetycznie  o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi, o naczelniku państwa i polskich symbolach narodowych. W dzisiejszym apelu nie zabrakło oczywiście tych patriotycznych treści.  Mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych: "Ułani, ułani", „Maszerują strzelcy”.
Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie klasy II liceum ogólnokształcącego pod opieką pani Grażyny Hutnik – nauczycielki historii.

  Jolanta Tomaszewska


Wygenerowano w sekund: 0.20
1,094,848 unikalne wizyty