Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Szkolne obchody wigilijne

 

„Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie, ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie. Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba. Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami. Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba. Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.”   /C.K.Norwid/

 
 

W myśl powyższych słów każda wspólnota, także naszej szkoły, uroczyście wkracza w przeżycie Tajemnicy Wcielenia. U nas świętowanie „wigilii” Narodzenia Pańskiego ma tradycyjnie cztery odsłony.

    Najpierw, w poniedziałek (21.12) odbyła się „Wigilia dla przyjaciół”, w której – oprócz gospodarzy (kl. 2 LO) wzięli udział: Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne oraz zaproszeni Goście, wpisujący się złotymi głoskami w funkcjonowanie ZSP nr 2. W kameralnym spotkaniu udało się wytworzyć nie tylko uroczystą, ale i bardzo serdeczną atmosferę spotkania, którą ożywiało „kolędowanie na żywo” grupy „rozśpiewanych policjantek”.

 

    Drugą odsłoną, już o charakterze ogólnoszkolnym stało się świąteczne spotkanie całej wspólnoty szkolnej, przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy 2 LO, przy ogromnej pomocy kadry nauczycielskiej oraz katechety, ks. Piotra. Tu również dała się odczuć serdeczność i ta wyjątkowa, już prawie wigilijna atmosfera. Podkreślił ją dyrektor szkoły, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek, który – dziękując za przygotowany program – życzył wszystkim uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły udanych, pełnych radości i spokoju Świąt, a także obfitego w sukcesy osobiste i zawodowe Nowego Roku 2016.

 
 

   Po zakończeniu uroczystego apelu rozpoczęły się opłatkowe spotkania klasowe, w których łatwo było zauważyć zróżnicowanie środowisk i tradycji naszych uczniów – co nie było jednak sprzeczne z zasadą jedności: „Podkreśla ją wielość tradycji i poglądów”. Niezależnie od przebiegu (i „menu wigilijnego”) wszystkie spotkania łączyło więc to samo – atmosfera serdeczności i radości.

 
    Ostatnią, czwartą odsłoną szkolnych obchodów wigilijnych stało się spotkanie opłatkowe Nauczycieli, gromadzące (zgodnie z wieloletnią tradycją) tak aktualne Grono Pedagogiczne, jak i Nauczycieli-emerytów, będących „żywą legendą” naszej uczelni. Zabrzmi to pewnie jak truizm, ale i tutaj nie brakowało serdeczności i tego, czego czasem nie widać w naszej polskiej codzienności – jedności.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,149 unikalne wizyty