Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Pożegnanie maturzystów

 
   
 

   Jest piątek, 29.04.2016 r. Już od godzin porannych można było zauważyć wzmożony ruch związany z przygotowaniami do dzisiejszej uroczystości pożegnania uczniów klas maturalnych – klasy 3 LO oraz 4 TM i 4 TE. Słoneczna aura zdecydowanie sprzyjała spotkaniu w plenerze – stąd miejscem uroczystego apelu stało się boisko szkolne.

   Po rozpoczęciu uroczystości i powitaniu przybyłych gości, głos zabrał Wicestarosta Powiatowy p. Wojciech Zembik, który pozdrawiając abiturientów naszej uczelni pogratulował tak wielu osiągnięć, stanowiących piękne zwieńczenie trzy i czteroletniego cyklu kształcenia. Życząc pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych Pan Starosta wyraził także przekonanie, że osiągnięcia te będą dalej kontynuowane – już w pełni dojrzałym życiu.


 
 

   Tradycyjnie, pożegnanie maturzystów łączy się ze wspomnieniem bardzo ważnej rocznicy – uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Poświęcony temu został program przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy 2 LO – zaprezentowany na bardzo wysokim poziomie, dzięki przemyślanemu doborowi tekstów oraz ich powiązaniu z nawiązującą do wydarzenia muzyką. To był naprawdę bardzo fajny program – Młodzieży!!! Wielkie brawa w Waszą stronę!!!

 
 

   Podkreślił to w swoim wystąpieniu dyrektor ZSP nr 2, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek. W dalszym ciągu wypowiedzi Pan Dyrektor podziękował maturzystom za owocną współpracę oraz godną reprezentację przez nich naszej szkoły na wielu płaszczyznach. Życzył także dobrego wypoczynku przed rozpoczęciem zmagań maturalnych („W tych dniach to już raczej się nie uczcie”) i oczywiście… „połamania czarnych długopisów” (ale oczywiście dopiero po ostatnich, pomyślnie zdanym egzaminie).

 
 

    Kolejny punkt programu dzisiejszego spotkania był podsumowaniem cyklu nauczania oraz osiągnięć uczniów. Wychowawcy klas: 4 TM (Elżbieta Jabłońska); 4 TE (Łukasz Ścieżka) oraz 3 LO (Piotr Sadowski) przedstawili do nagrody dyrektora uczniów swoich klas, którzy osiągnęli najwyższe oceny; następnie zaś wręczyli wszystkim świadectwa ukończenia ZSP nr 2. Każda klasa kończyła ten moment „przybiciem piątki” z „szefostwem” (co jest swoistą tradycją pożegnalnych spotkań w naszej szkole).

 
 

   Jedną z wielu płaszczyzn, na której nasi uczniowie osiągali bardzo wysokie wyniki, jest sport. Stąd też ostatnim punktem dzisiejszego spotkania stało się nagrodzenie wyróżniających się w tej dziedzinie uczniów. Było ich (tak chłopców, jak i dziewcząt) całkiem sporo – wiadomo: „W młodym (czyli zdrowym) ciele zdrowy duch”.

 
 

   Tym sympatycznym akcentem zakończyliśmy apel pożegnalny. Przed naszymi maturzystami czas wzmożonego wysiłku. TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI I ŻYCZYMY… 100% MATURALNEJ ZDAWALNOŚCI…

Tekst i foto: ks. Janusz Barski

 
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,101 unikalne wizyty