Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zakończenie roku szkolnego

 
 

„Witajcie wakacje !!!”

 

   Tej chwili już od pewnego czasu z niecierpliwością oczekiwali uczniowie (oraz z pewnością także nauczyciele) – zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Szkolną uroczystość, prowadzoną ze swadą i dużym profesjonalizmem przez Przemysława Sochę, rozpoczęło wystąpienie pocztu flagowego i wysłuchanie hymnu narodowego oraz przedstawienie i powitanie uczestników apelu – zaszczycili go swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Lubań, p. Wojciech Zembik; przedstawiciel Aresztu Śledczego w Lubaniu, por. Dariusz Kasprzak; Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu, mł. insp. Norbert Kurenda oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Justyna Satora. W uroczystości wzięło także udział Grono Pedagogiczne i Pracownicy ZSP nr 2 z Dyrektorem szkoły, mgr. inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem, na czele.

 

   Po tej uroczystej inauguracji spotkania głos zabrała Oliwia, składając na ręce Dyrektora szkoły podziękowanie wszystkim Nauczycielom i Pracownikom ZSP nr 2 za cały rok wytężonej pracy – „niełatwej dla uczniów klas pierwszych, którzy musieli się zmierzyć ze zmianą szkoły i otoczenia”, ale zwieńczonej wieloma sukcesami. To w tym właśnie momencie padły słowa tytułowe tego wpisu. Zaraz potem wysłuchaliśmy słów Ministra Edukacji Narodowej, kierowanych do uczniów wszystkich rodzajów szkół w związku z rozpoczynającym się czasem wakacji.

 
 

   Wyzwania kończącego się roku szkolnego, a także liczne sukcesy naszych uczniów, godnie reprezentujących naszą uczelnie podkreślił w swojej przemowie Pan Dyrektor, kończąc ją życzeniami aktywnego i udanego wypoczynku wakacyjno-urlopowego i nabrania sił na nowy rok pracy i nauki.

   Godną reprezentację szkoły oraz liczne satysfakcjonujące wyniki osiągane przez naszych uczniów podkreślił także Pan Wicestarosta Wojciech Zembik. „To Wasza zasługa, że dzisiaj tak wiele osób zostanie uhonorowanych za rozwój aktywności na różnych płaszczyznach życia szkoły /…/ i tego Wam oraz Waszym Nauczycielom serdecznie gratuluję”.

 
 

   Faktycznie, wyróżnień było sporo. Najpierw wręczali je w asyście zaproszonych Gości wychowawcy klas; następnie pedagog szkolny, p. Joanna Schabowska i katecheta, ks. Piotr Wojcieszek, uhonorowali uczniów wyróżniających się w działalności charytatywnej; wreszcie liczną grupę wychowanków nagrodzili nauczyciele wychowania fizycznego (choć nie da się ukryć, że „nagroda” należała się przede wszystkim uczniom „klas policyjnych” stojących frontem do prażącego słońca – ale oni są twardzi… wytrzymali).

 
 

   Apel zakończyło wyprowadzenie pocztu sztandarowego i rozejście się uczniów do klas. Nauczycielom oraz Uczniom ZSP 2 w Lubaniu życzymy tak pięknej pogody, jak dzisiaj oraz aktywnego, bezpiecznego i owocującego w radość wypoczynku i poznania wielu ciekawych ludzi i interesujących miejsc.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,898 unikalne wizyty