Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

     

   1 września – dzień, w którym pustoszeją ulice i parki, a robi się rojno i gwarno w szkołach. Po wakacyjnym wypoczynku wracają do pracy i nauki nauczyciele oraz ich podopieczni: dzieci i młodzież.

   Tegoroczny apel inauguracyjny miał w naszej szkole charakter wyjątkowy – po raz ostatni bowiem wkraczaliśmy w nowy czas jako społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu. Od jutra nasza szkoła będzie nosiła imię Stefana Drzewieckiego.

   Apel inaugurujący nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęło wciągnięcie na maszt flagi przy dźwiękach hymnu narodowego. Po powitaniu uczestników apelu, prowadzący go Przemysław Socha, odczytał list rzecznika praw dziecka p.Marka Michalaka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.

   Zaraz potem przypomniał krótko chwile sprzed 77. laty, kiedy to pierwszowrześniowy poranek stał się momentem rozpoczęcia dramatu całego naszego narodu – wybuchu wojny, która wkrótce ogarnęła cały świat, II wojny światowej. Konflikt ten złamał wszelkie zasady moralne i pochłonął miliony ofiar. Oddaliśmy im cześć minutą ciszy – ciszy, o której mówiono w związku z pobytem papieża Franciszka w obozie Auschwitz, że „potrafi najgłośniej wołać”.

   W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek przedstawił aktualną sytuację personalną naszej szkoły, witając nową nauczycielkę języka angielskiego oraz klasę 1. Technikum. Wszystkim – zebranej młodzieży wszystkich klas oraz gronu pedagogicznemu, obsłudze i administracji szkoły – życzył obfitego w sukcesy nowego roku. Pan Dyrektor nawiązał także do jutrzejszej uroczystości nadania szkole imienia patrona Stefana Drzewieckiego i przedstawił program całej uroczystości.

   Uroczysty apel zakończyło się rozejście do klas oraz pierwszy „spacer poglądowy” dla uczniów klasy pierwszej, poznającej dzisiaj najważniejsze punkty szkoły, z która związali się na najbliższe lata.

 
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,118 unikalne wizyty