Rekrutacja 2017/2018

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zakazane książki

     Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wystawy Zakazane książki  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu uczniowie klasy II LO oraz III TE mieli możliwość wysłuchania prelekcji o cenzurze wygłoszonej przez pracownika biblioteki p. Urszulę Wójtowicz, która wystąpienie zilustrowała prezentacją multimedialną. Następnie z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawę, na której zaprezentowane były tytułowe zakazane książki, które objęte cenzurą, z różnych względów – politycznych, religijnych czy obyczajowych -były lub są uznawane za niepoprawne.

    Wystawa związana była z obchodzonym we wrześniu Tygodniem Zakazanych Książek. „Jest to święto wolności czytania, które zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji. Jest to sprzeciw wobec cenzury, która zakazuje czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie”, jak możemy przeczytać na facebooku biblioteki.

Wygenerowano w sekund: 0.03
555,126 unikalne wizyty