Dla gimnazjalisty

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI








Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne








Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życie



Modernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskim



Einstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Obejrzeliśmy film WOŁYŃ

 

  Dnia 17.11.2016 r w czwartek  większość  uczniów szkoły obejrzała w lubańskim kinie Wawel  film pt. Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. 

   Film   bardzo się nam podobał, choć nie jest Wołyń filmem miłym, łatwym i przyjemnym do oglądania. Przemoc psychiczna i fizyczna naznacza swoim piętnem cały film.

Bohaterowie  cały czas się czegoś boją, a szybko okazuje się, że mają czego się bać. Zanim dojdzie do czystek etnicznych, wcześniej swoją gehennę zdążą przeżyćmieszkający tam Polacy. Przy czym Smarzowski nie podejmuje się żadnego podsumowania. Wymowne jest rozpoczynające film motto mówiące, że mieszkańców Wołynia zamordowano dwa razy: pierwszy raz dosłownie, a drugi raz przemilczając na lata tę zbrodnię. To chyba jedyne podsumowanie sytuacji w filmie, a dalej już boląco, chłodnym okiem reżysera oglądamy systematyczny zapis wydarzeń, które poprzedziły wołyńską rzeź. A, finalnie, dosłownie i wprost pokazane piekło na Ziemi wyrządzone widłami, kosami i siekierami.
   Po obejrzeniu fimu mogliśmy dzielić się swoimi przemyśleniami I refleksjami podczas lekcji w szkole. Myślę, że choć to film przerażający, był jednak potrzebny, choćby po to, by przywrócić pamięć...

klasa II LO

Wygenerowano w sekund: 0.00
556,684 unikalne wizyty