Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Obejrzeliśmy film WOŁYŃ

 

  Dnia 17.11.2016 r w czwartek  większość  uczniów szkoły obejrzała w lubańskim kinie Wawel  film pt. Wołyń w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. 

   Film   bardzo się nam podobał, choć nie jest Wołyń filmem miłym, łatwym i przyjemnym do oglądania. Przemoc psychiczna i fizyczna naznacza swoim piętnem cały film.

Bohaterowie  cały czas się czegoś boją, a szybko okazuje się, że mają czego się bać. Zanim dojdzie do czystek etnicznych, wcześniej swoją gehennę zdążą przeżyćmieszkający tam Polacy. Przy czym Smarzowski nie podejmuje się żadnego podsumowania. Wymowne jest rozpoczynające film motto mówiące, że mieszkańców Wołynia zamordowano dwa razy: pierwszy raz dosłownie, a drugi raz przemilczając na lata tę zbrodnię. To chyba jedyne podsumowanie sytuacji w filmie, a dalej już boląco, chłodnym okiem reżysera oglądamy systematyczny zapis wydarzeń, które poprzedziły wołyńską rzeź. A, finalnie, dosłownie i wprost pokazane piekło na Ziemi wyrządzone widłami, kosami i siekierami.
   Po obejrzeniu fimu mogliśmy dzielić się swoimi przemyśleniami I refleksjami podczas lekcji w szkole. Myślę, że choć to film przerażający, był jednak potrzebny, choćby po to, by przywrócić pamięć...

klasa II LO

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,092,560 unikalne wizyty