Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Pierwsze zdane egzaminy krótkofalarskie

 

   3 grudnia uczeń klasy IV TME - Kacper Solipiwko i p. Zofia Pazur - nauczyciel fizyki, inicjator i koordynator współpracy z klubem krótkofalowców SP6PCM z Bogatyni,  zdali egzamin na świadectwo klasy A operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacji amatorskiej.

   Jest to egzamin państwowy. Odbywał się w Delegaturze Urzędu Komunikacji Elektronicznej we Wrocławiu. Składał sie z dwóch części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej sprawdzana jest wiedza z zakresu wiadomości technicznych z radioelektroniki, bezpieczeństwa pracy przy urządzeniach elektrycznych i radiowych, przepisów i procedur operatorskich oraz przepisów dotyczących radiokomunikacyjnej służby amatorskiej. W części praktycznej należało się wykazać znajomością slangu, literowania, kodu Q oraz bandplanu.
   Teraz należy poczekać na świadectwo, wybrać znak, wystąpić o pozwolenie radiowe i można samodzielnie nadawać. Dziękujemy członkom klubu SP6PCM (p. Januszowi Żak SP6TRO - prezesowi klubu, p. Januszowi Galant SQ6NEG i p. Arkadiuszowi Szczygielskiemu SQ6CU/SP-0142-JG) za przygotowanie. Bez nich z pewnością by się to nie udało.
   Ścieżki przetarte. Kolej na następnych.
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,891 unikalne wizyty