Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Czy o kosmosie możemy tylko marzyć?

    
   Piątek, 17 marca 2017 r. był kosmicznym dniem dla naszej szkoły. Wszystko to za sprawą niezwykłego gościa, który w tym dniu przybył do szkoły. Przyjechał do nas Pan  MIROSŁAW HERMASZEWSKI, postać znana na całym świecie,  pierwszy  i do tej pory jedyny Polak, który był w kosmosie.
   Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1100. Po uroczystym przywitaniu nadszedł czas na znakomity wykład, który okazał się fascynującą opowieścią o latach dzieciństwa, młodości oraz spełnianiu marzeń. Pan Mirosław Hermaszewski okazał się bardzo otwartym i ciepłym człowiekiem. Dało się zauważyć, że nie należy do osób małomównych, gdyż przez blisko dwie godziny odpowiadał o swoich nieziemskich, wręcz kosmicznych przeżyciach oraz przeszkodach w swoim życiu, które musiał pokonać by osiągnąć tak wiele. Podkreślał niejednokrotnie, iż od zawsze interesował się światem, lotnictwem i kosmosem, a jego marzenia i wytrwałość w dążeniu do celu, który obrał sobie już jako mały chłopiec, były jego motorem napędowym do działania.
     

   Przedstawiana w czasie spotkania obszerna prezentacja pt. „Czy o Kosmosie możemy tylko marzyć? Czy …” dotyczyła początków lotów w kosmos, obejmująca temat przygotowań do startu, lotów i lądowań, była cenną lekcją fizyki ale też rozwoju technologii i historii odkryć człowieka. Opowieść o wyprawie jedynego polskiego kosmonauty na orbitę ziemską przekazywana była przez Pana Mirosława Hermaszewskiego z najdrobniejszymi szczegółami. Gość interesująco i zrozumiale opowiadał nam o szkoleniach, w których musiał uczestniczyć, o tym, jak czuje się człowiek osiągający prędkości kosmiczne oraz będący w stanie nieważkości. Oprócz czysto fizycznych zagadnień Pan Mirosław opowiedział również o życiowych sprawach związanych z jego lotem, takich, jak trudna rozłąka z rodziną i tęsknota. Podsumowaniem spotkania był głos oddany dla młodzieży. Uczniowie mogli zadawać pytania, poprosić gościa o autograf albo zrobić pamiątkowe zdjęcie.
   W spotkaniu uczestniczyli również: Wicestarosta Powiatu Lubańskiego Pan Wojciech Zembik, Naczelnik Wydziału Edukacji członek Zarządu Pan Konrad Rowiński, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań - Pan Mariusz Tomiczek, przedstawiciele zakładów pracy i instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiecie oraz uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu.

   Chcielibyśmy bardzo podziękować  Starostwu  Powiatowemu w Lubaniu, bez wparcia którego spotkania nie udałoby się zorganizować.

  
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,182 unikalne wizyty