Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 
Galeria zdjęć -  https://goo.gl/photos/HWyFDupkU5HfKQ1G8

 

  To chyba najradośniejszy dzień dla każdego ucznia – zakończenie kolejnego roku pracy i nauki, rozpoczynający radosny czas wakacji. Dzień ten (23.06.2017 roku) we wszystkich szkołach staje się nie tylko zwieńczeniem, ale także okazją do podsumowanie efektów rocznej współpracy z nauczycielami i osobami/instytucjami wspierającymi.

   Podsumowanie takie odbyło się w naszej szkole podczas okolicznościowego apelu, który odbył się w godzinach porannych. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością: reprezentujący organ prowadzący, Wicestarosta Lubański Wojciech Zembik; przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, naczelnik Wydziału Kryminalnego, KPP podinspektor Robert Lech oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W apelu wzięło udział Grono Pedagogiczne i Pracownicy ZSP, z dyrektorem szkoły, mgr inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

 
 
 

   Po wprowadzeniu sztandaru szkoły prowadzący apel przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Patryk Wołoszyn, skierował – w imieniu całej społeczności uczniowskiej – słowa wdzięczności pod adresem Pana Dyrektora, Grona Pedagogicznego oraz Pracowników szkoły za trud tegorocznej edukacji oraz stworzenie przyjaznych warunków kształcenia na różnych jego płaszczyznach. Podziękowanie objęło także uczniów, dla których ten rok był czasem wymagającym dużej dyscypliny i zaangażowania. Wspólny wysiłek oraz zrozumienie i współpraca zaowocowały wieloma osiągnięciami, które składają się na dorobek roku szkolnego 2016/2017 – podkreślając efekty Patryk złożył wszystkim życzenia owocnie i aktywnie przeżytych wakacji.

   Po wysłuchaniu „Listu do uczniów” Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka, głos zabrał dyrektor szkoły, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek. Podkreślił wyjątkową rangę kończącego się dziś roku szkolnego – roku wyboru Stefana Drzewieckiego na patrona szkoły oraz ufundowania nowego sztandaru szkoły. „Był to czas trudny i wymagający, ale – jak podkreśla podsumowanie tego czasu – wspólnie zdaliśmy egzamin dojrzałości w realizacji tych i wszystkich  pozostałych inicjatyw”. Dziękując za współpracę Pan Dyrektor złożył wszystkim obecnym życzenia aktywnych i dobrze przeżytych wakacji, nabrania energii na czas nowego roku szkolnego i powitania go w obecnym składzie.

   Podobne myśli podkreślił Wicestarosta Lubański podkreślając rolę naszej uczelni w całokształcie edukacji ponadgimnazjalnej w Powiecie Lubańskim. Dowodzą tego już wykonane oraz planowane inwestycje, poprawiające jakość procesu kształcenia oraz warunki przebywania uczniów w naszej szkole.

   Zwieńczeniem wypowiedzi zaproszonych Gości było krótkie, ale bardzo emocjonalne wystąpienie podinspektora Robert Lecha, który podkreślił: „Bądźcie dumni ze swojej szkoły /…/ To najlepsza szkoła na świecie /…/ wiem o tym, bo i ja się tu uczyłem”.

 
 

   Całokształt rocznej pracy został podsumowany w najprzyjemniejszej części apelu – podczas rozdania nagród uczniom szczególnie wyróżniającym się. Wychowawcy klas nominowali do nich tych spośród nas, którzy tak wysokimi wynikami nauczania, jak i zdolnościami na wielu płaszczyznach godnie reprezentowali naszą szkołę na forum zewnętrznym.

 
 

   Apel zakończyło wyprowadzenie sztandaru szkoły i rozdanie świadectw w poszczególnych klasach. Tym samym rozpoczęły się wakacje !!! Na ten piękny czas przyjmijcie taką myśl:


„Życzę Ci dnia zwykłych cudów.

Gorącą filiżankę kawy,

którą ktoś dla Ciebie zrobi.

 

Nieoczekiwanego telefonu

od starego przyjaciela.

Zielonych świateł na Twojej

drodze do pracy, albo sklepu.

 

Życzę Ci dnia małych spraw,

które Cię ucieszą...

 

Najszybszej kolejki w sklepie spożywczym.

Dobrej piosenki zaśpiewanej w radiu.

Twoich kluczy dokładnie tam gdzie

ich szukasz.

 

Życzę Ci dnia pełnego szczęścia dawkowanego

w perfekcyjnych dawkach,

które dadzą Ci radosne poczucie,

że Pan uśmiecha się do Ciebie,

obejmuje Cię i przygarnia ponieważ

jesteś kimś specjalnym i nietuzinkowym.

 

Życzę Ci dnia Pokoju,

Szczęśliwości i Radości.

Mówi się, że zajmuje minutę,

aby znaleźć szczególne osoby,

godzinę aby je docenić,

dzień aby je pokochać i całe życie,

aby o nich zapomnieć.”

ks. Janusz Barski

 
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,092,531 unikalne wizyty