Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

11 listopada i ślubowanie klas pierwszych

Boże, daj nam wytrwałość, wspomóż nasze siły

Niech jedność, zgoda stale wśród nas gości

Daj, by pragnienia nasze się spełniły

Ty rządź nami – Boże z wysokości”


   Jednym z ważnych elementów wychowania, w tym także patriotycznego, jest budzenie i pogłębianie świadomości naszej historii narodowej. „Bez odwołania się do przeszłości i jej wzorców nie możemy budować pomyślnej przyszłości’. Ważnym jest więc nie tylko świętowanie takich wydarzeń, jak odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123. latach niewoli, ale także uświadamianie wzajemnych relacji między tym, co było, tym, co jest i tym, co będzie.

 
   Temu służyła uroczystość, która odbyła się w naszej szkole  9 listopada. Związana z 99. rocznicą odzyskania niepodległości stała się także okazją do złożenia przez uczniów klasy I Technikum uroczystego ślubowania. O jej randze świadczyła obecność Naczelnika Wydziału Edukacji, p. Konrada Rowińskiego, Grona Pedagogicznego i Obsługi szkoły, z dyrektorem, p. Wiktorem Zdunkiem na czele oraz liczny udział uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

   Uroczystość, którą poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Patrycja Sakowicz,  rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wysłuchanie hymnu narodowego,  po czym głos zabrali: p. Konrad Rowiński i dyrektor ZSP, Wiktor Zdunek.

 

  Dzisiejsze spotkanie miało dwie odsłony. Pierwszą był program przygotowany przez uczniów klasy 3. Liceum i Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Grażyny Hutnik. To właśnie podczas jego trwania usłyszeliśmy (zacytowane we wstępie) słowa modlitwy, której przesłanie wydaje się wciąż nader aktualne. Oceniliśmy program gromką owacją – bo też należało się to osobom, które przygotowały i przeprowadziły program. Harmonia połączenia tekstów i odpowiednio dobranej muzyki; ciekawe aranżacje znanych utworów patriotycznych (w tym „Roty”) oraz towarzysząca fragmentom prezentacji animacja stworzyły całość, która przypadała do gustu chyba wszystkim. Treść jak najbardziej historyczna (która często w odbiorze ludzi młodych wydaje się im po prostu nudna) tu została przedstawiona w sposób interesujący i kreatywny. Nic więc dziwnego, że po zakończeniu uroczystości tak p. Grażyna, jak i osoby prowadzące zebrały wiele gratulacji – całkowicie zasłużonych.

 

  Druga odsłona miała charakter bardziej oficjalny i poprowadził ją dyrektor ZSP, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek. Przed sztandarem stanęła w całości klasa 1 Technikum, której uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. To zawsze wyjątkowa chwila – naszym młodym przyjaciołom należy życzyć, aby słowa roty były dla nich na co dzień aktualne i ważne, a ich realizacja obfitowała w wiele sukcesów na różnych płaszczyznach funkcjonowania naszej uczelni.

 

   Dzisiejszą uroczystość zakończył poczęstunek (nader obfity) przygotowany przez bohaterów dzisiejszego dnia i ich Rodziców.

Pozostałe zdjęcia można znaleźć pod tym adresem: https://photos.app.goo.gl/dhJv4Ct6VeZa1M9i1
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,014 unikalne wizyty