Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Ptaki śpiewają w Kigali&;

 

   Seanse filmowe nie zawsze są  tylko rozrywką łatwą i przyjemną. Filmem trudnym, refleksyjnym, innym, jest obejrzany 14 listopada przez klasy III LO oraz IV TE obraz w reżyserii J. Kos-Krauze i K. Krauzego „Ptaki śpiewają w Kigali”. Dzieło przedstawia Rwandę w 1994 roku oraz dramat setek tysięcy ludzi, który rozegrał się w tym afrykańskim kraju.

   Na tle dramatycznych wydarzeń poznajemy historię polskiej ornitolog, która ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia jej ucieczkę do Polski, ale choć są bezpieczne,  przeżyte traumatyczne wydarzenia nie pozwalają normalnie żyć. Obie kobiety po kilku latach decydują się na ponowny wyjazd do  Rwandy.
   Reżyserka powiedziała o swym obrazie: „Jak pisał Ryszard Kapuściński: „wiek XXI będzie wiekiem Innego” i o tym właśnie chcemy opowiedzieć”.
   Film to opowieść o byciu Innym, o traumach, ludobójstwie, ale także o nadziei, potrzebie tolerancjo wobec Inności, sile ludzkiego ducha, przyjaźni i determinacji w walce z przeciwnościami losu.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,095,000 unikalne wizyty