Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Praktyki w Hiszpanii

   W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu kontynuuje realizację projektu Erasmus+, w ramach którego uczniowie odbywali już praktyki zawodowe w Niemczech (Berlin). W październiku 2018 r. grupa 17 uczniów technikum kształcących się w zawodach elektryk i mechanik wyjechała na miesięczną praktykę do stolicy Aragonii – Saragossy, jednego z piękniejszych miast Hiszpanii.
  Wyjazd poprzedzony był warsztatami, podczas których praktykanci doskonalili komunikowanie się w języku angielskim, poznawali kulturę hiszpańską, zwyczaje, tradycje i historię. Tak przygotowani wylecieli z Poznania  30 września do Saragossy.
   Na miejscu podjęli praktyki zawodowe zgodnie z zawodami w zakładach, firmach wytwarzających maszyny i urządzenia elektryczne, mechaniczne oraz w Przemyśle 4.0 zajmującej się zaawansowanymi technologiami produkcji, z wykorzystaniem automatyki, robotyki oraz cyfrowego zarządzania produkcją. Praca pozwoliła zastosować w praktyce wiedzę teoretyczną zdobyta na zajęciach lekcyjnych, zapoznać się z systemem pracy w Hiszpanii, doskonalić umiejętności zawodowe a także doskonalić język angielski i poznawać język hiszpański, niezbędny w komunikacji.
  Czas praktyk to także czas poznawania Hiszpanii, kultury, zabytków, zwyczajów, nawiązywania nowych znajomości. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Saragossę, oceanarium, miejscowe muzea i zabytki, uczestniczyli w wielu koncertach oraz świętach typowych dla regionu. Uczniowie zwrócili uwagę na dobre warunki zakwaterowania
w centrum miasta.
   Wrażenia praktykantów są bardzo dobre. Potwierdzają, iż było to ważne wydarzenie w ich życiu szkolnym. Praktyka potwierdziła, iż wybrali dobry zawód gwarantujący zatrudnienie
i dobrą pracę. Uczniowie mieli okazję poznać nowy kraj o ciekawej kulturze i historii a także sprawdzić swoje umiejętności samodzielności, organizacji czasu pracy, komunikatywności i otwartości na inne, tak niezbędne we współczesnym świecie.
   Zachęcona dobrymi doświadczeniami, następna grupa elektryków i mechaników w listopadzie wyjechała na miesięczną praktykę zawodową do Włoch, do Bolonii.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,181 unikalne wizyty