Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

KOMÓRKONMANIA. Nasz absolwent dawcą szpiku

   

   28 listopada w szkole, jak co roku odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna połączona z rejestracją potencjalnych dawców. Tego dnia pełnoletni uczniowie rejestrowali się jako dawcy komórek macierzystych. W akcji wzięli udział także nauczyciele i pracownicy.

   Potwierdzeniem sensu prowadzenia akcji w szkole jest historia Adama Niedźwieckiego - absolwenta, który podjął decyzję o chęci rejestracji, uczestnicząc w 2017 r. w szkolnej akcji #komórkomanii.

   Rejestracja w bazie fundacji okazała się szansą na życie drugiego człowieka. Adam, już jako absolwent, odebrał telefon z fundacji DKMS z informacją, że jego „bliźniak genetyczny” jest w potrzebie i czy zgodzi się mu pomóc. Decyzja była oczywista. We wrześniu tego roku Adam został dawcą komórek macierzystych dla pacjenta ze Stanów Zjednoczonych. Cała procedura odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
    Adam odznaczony został odznaką Dawcy przeszczepu i otrzymał legitymację Dawcy. Najważniejsza była jednak satysfakcja z możliwości uratowania życia drugiemu człowiekowi. Jest to jedna z najlepszych i najszlachetniejszych decyzji jaką można podjąć w życiu. Cieszymy się, że mamy tak świadomą i szlachetną młodzież, która otwarta jest na niesienie pomocy potrzebującym.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,095,147 unikalne wizyty