Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Święto Niepodległości 2019

   „Nic nie jest dane raz na zawsze /…/ dotyczy to także wolności. /…/ Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” – te słowa św. Jana Pawła II stały się przesłaniem uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości – 101. rocznicy odzyskania jej przez Polskę po 123. latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji. Apel został przygotowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski (Patrycja, Bartek, Robert, Jakub) pod opieką p. Jolanty Tomaszewskiej w piątek (08.11.2019 r.).

 
 Zdjęcia z uroczystości można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/HJNER7erhxWrxoHm9

   O randze dzisiejszego spotkania świadczyła obecność reprezentacji Rady Rodziców, grupy rodziców naszych pierwszoklasistów, grona pedagogicznego i obsługi ZSEM z dyrektorem, mgr inż. Wiktorem Eugeniuszem Zdunkiem na czele.


 
 

   Apel stał się okazją do włączenia się społeczności szkolnej w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, będącej kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Odśpiewanie 4. zwrotek hymnu narodowego odbyło po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, punktualnie o godz. 11:11.

 
 

   Po jego zakończeniu rozpoczął się program, którego prowadzenia podjęła się przewodnicząca SU, Patrycja. Jego istotą było podkreślenie łączności działań wielu środowisk niepodległościowych, które zaowocowały odzyskaniem przez Polskę niepodległości.  

   Wolność stała się fundamentalnym  priorytetem dążeń i działań Polaków tamtego czasu – obrazowemu przekazaniu tej prawdy posłużyła prezentacja multimedialna przedstawiająca proces wywalczania i utrwalania niepodległości państwa. Naturalnym jednak stało się pytanie czy dzisiaj, dla pokoleń wychowywanych w wolnej Rzeczpospolitej, wolność także jest naczelną wartością. W sposób bardzo symboliczny, ale i czytelny odpowiedziała na to prezentacja „Polska Duma”. Donośne „Bóg, Honor, Ojczyzna” przypomniało o fundamentach, na których budowano II RP.
 
 

   Centrum części drugiej stało się uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1 TP, 1 TG i 1 BP, przyjęte przez dyrektora szkoły. Najmłodsi uczniowie ZSEM odebrali także pamiątkowe certyfikaty. Tym tradycyjnym i bardzo budującym akcentem oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem zakończyła się dzisiejsza uroczystość. 

 
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,861 unikalne wizyty